Çalışma Saatleri
  • Pts - Cum
    8:45 - 18:00

SEKTÖREL HABERLER

CEZAYİR’İN TEK OTOMOTİV VE OTOMOTİV YAN SANAYİ FUARI EQUIP AUTO CEZAYİR, KUZEY AFRİKA İHRACAT PAZARINA GİRİŞ FIRSATI SUNUYOR

 

11 – 14 Mart 2019 tarihlerinde düzenlenecek olan 13. Uluslararası EQUIP AUTO CEZAYİR Fuarı,otomotiv piyasasındaki karar verici, tamirci, distribütör, imalatçı, yatırımcıdan oluşan sektör profesyonellerini bir araya getiriyor. Fuara 10,320 Profesyonel ziyaretçi gelirken 19 ülkeden 525 katılımcı firma fuarda yer almıştır.

 

 

EQUIP AUTO Cezayir, son yıllardaki etkili organizasyonu sayesinde ülkedeki otomotiv sektörü için önemli bir buluşma noktası haline geldi. Katılımcıların %73’ü uluslararası şirketlerden oluşan fuarın,birçok ziyaretçi ve katılımcısı, organizasyondan memnuniyetlerini açıkça dile getirmektedir. Katılımcıların çoğunun şimdiden 2019 organizasyonu için yerlerini ayırttığı fuar, Cezayir pazarının çok yüksek bir potansiyele sahip olduğunun başlı başına bir kanıtı olmaktadır.

Türkiye’de yurt dışı fuarcılığın öncü ismi Expotim & Ladin Grubu,   bugün otomotiv, yapı, gıda, tarım makineleri, enerji, mermer, moda ve tekstil sektörleri başta olmak birçok fuar ile birlikte ülkemizin ihracat yapmasına katkı sağlamakta.

Yurt dışı fuarcılık sektörünün en etkin firması olan Expotim’in bu yıl milli katılım organizatörlüğünü üstlendiği ve hazırlıklarını sürdürdüğü en önemli organizasyonlardan biri olan,  11–14 Mart 2019 tarihlerinde düzenlenecek olan 13. Uluslararası EQUIP AUTO CEZAYİR fuarına geçtiğimiz yıl 10,320 profesyonel ziyaretçi gelirken 19 ülkeden 525 katılımcı firma fuarda yer alarak Kuzey Afrikalı alıcı ve sektör profesyonelleri ile bir araya gelmişti.

 

Çağatay ERŞAHİN:   CEZAYİR, TÜRKİYE’NİN KUZEY AFRİKA’DAKİ EN BÜYÜK TİCARET ORTAĞI

Otomotiv ve Otomotiv Yan Sanayi Endüstrisinde yenilikçi çözümlerin sunulacağı Equip Auto Cezayir Fuarının milli katılım organizatörü olan Expotim’in Satış Direktörü Çağatay Erşahin, Cezayir’in Kuzey Afrika’nın en büyük ülkesi olduğunu ve ekonomik gelişim açısından çok yüksek potansiyele sahip bir ihracat pazarı olduğunu belirtti.

 

“ Petrol ve Doğalgaz zengini Cezayir halen ülkemizin Afrika’daki en yüksek ticaret hacmine sahip olduğu ülke durumundadır. Cezayir, geçtiğimiz yıl ülkemizden 2 milyar dolarlık ithalat yaptı. Cezayir’in en çok ithalat yaptığı 2. sektör otomotivdir. Cezayir’de otomotiv sektörü %99 oranında ithalata dayanmaktadır ve sektörün 2017 yılındaki ithalat hacmi 1.7 milyar dolar olmuştur” dedi.