Çalışma Saatleri
  • Pts - Cum
    8:45 - 17:00

BASIN BÜLTENLERİ

 

ORTA DOĞU’NUN EN BÜYÜK YAPI FUARI DUBAI BIG 5 SHOW’DA TÜRKİYE, 250 FİRMA İLE GÖVDE GÖSTERİSİ YAPACAK

Orta Doğu inşaat piyasasına damgasını vuran DUBAI BIG 5 SHOW 26-29 Kasım 2017'de 38. kez dünya inşaat sektörünü bir araya getirmeye hazırlanıyor. 

Bu yıl, Dubai BIG 5 Fuarındaki 250 Türk firması ile organizasyon geçmişindeki en yüksek Türk Milli Katılımını düzenlemeye hazırlanan EXPOTİM, bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu net 5.000 m2 üstündeki Türk Milli Katılımı ile her sene sürdürdüğü artışı devam ettirmeyi başarmış durumdadır. 

2017 yılında 3 milyar $’lık artış ile şu anda 745.1 milyar $’lık bütçe değerine sahip kentsel gelişim projelerinin yapılmakta olduğu Körfez bölgesi inşaat piyasasını kendi çatısı altında toplayacak olan Dubai BIG 5 Show, her yıl olduğu gibi bu yıl da küresel çapta iş yapan uluslararası yapı şirketlerinin üst düzey satın almacı ve karar vericilerinden oluşan bir ziyaretçi kitlesini ağırlamaya hazırlanıyor. Yine, Expo 2020’nin Dubai’de gerçekleşecek olması, Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) gerçekleştirdiği inşaat projelerine hız vermiş ve sadece Expo 2020 için toplamda 13 milyar $’lık bir bütçe ayrılmıştır. 

2011 yılından bu yana, her yıl olduğu gibi bu yıl da fuarın en prestijli sponsorluğu olan Platin Sponsorluğu’nu üstlenmeye hazırlanan EXPOTİM, fuarda yaptığı çalışmalar ile Türk firmalarının diğer uluslararası şirketlere kıyasla rekabet payını artırarak, Türkiye’nin bu kârlı pazardan aldığı payı büyütmektedir. Fuarın 80.000’e yakın ziyaretçisinin yaka bağından, kayıt işlemlerinin yapıldığı masalara, fuar içerisindeki reklam alanlarından, kolon süslemelerine kadar her yerde “Turkey, Discover the Potential” sloganı ile EXPOTİM, fuarda hem Türk firmalarına olan ilgiyi arttırırken, hem de Türkiye’nin reklamını yapmaktadır. 

Dubai BIG 5 Show Fuarında yaptığı başarılı çalışmalarla adından söz ettiren EXPOTİM Uluslararası Fuar Organizasyonları A.Ş’den, Satış Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi Sayın Çağatay ERŞAHİN yaptığı açıklamada; “Bu sene ilk kez, iş makinaları bölümünden ayrılmış şekilde düzenlenecek olan Dubai BIG 5 Show’da, hem Türk milli katılımı ile getireceğimiz ihracatçı firma sayısında, hem de fuarın Türkiye içinde pazarlama ve tanıtımı ile bilinirliğini arttırmış olmamızdan dolayı, yıllar içerisinde bu organizasyondaki yukarı doğru giden çizgimizi bu yıl da devam ettireceğiz” dedi. 

EXPOTİM’in istikrarlı çizgisine vurgu yapan Sayın ERŞAHİN, ayrıca Dubai BIG 5 Show’dan ayrılarak, yeni ismi THE BIG 5 Heavy ile inşaat makinaları sektörüne yönelik olarak, 2018’de düzenlenecek olan fuar için; “Ulaştığı başarılı katılımcı ve ziyaretçi rakamları sayesinde farklı bir etkinlik olarak organize edilme kararı alınan THE BIG 5 Heavy fuarında da, Dubai BIG 5 Show’da olduğu gibi yıllar içerisinde gerçekleştirdiğimiz başarılı istatistikleri yakalayacağız” diye ekledi. 

Körfez ülkelerinin en önemli fuar alanlarının başında gelen Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde düzenlenen bu dev organizasyonda 2016 yılında 59 farklı ülkeden 2,586 katılımcı yer alırken, fuarı 142 farklı ülkeden gelen 78,579 kişi ziyaret etmiştir. Ziyaretçiler sektör hakkında bilgilerini arttırmanın yanı sıra deneyimlerini paylaşma ve yeni bağlantılar kurma imkânı bulmuşlardır. 

Fuarda yapı, yapı malzemeleri, inşaat, panel, mermer, kauçuk ürünler, hazır beton elemanları, prefabrik, ve ısıtma soğutma-havalandırma gibi yapı sektörünün tüm alanlarındaki ürünleriyle dikkat çeken Türk firmaları ziyaretçilerden büyük ilgi görmekle birlikte, ülke pazarına girme konusunda kurdukları bağlantılar ve arttırdıkları tecrübeleri ile kendilerine büyük avantaj sağlamaktadır. 

EXPOTİM’İN ÖZEL TÜRKİYE TEMSİLCİSİ OLDUĞU TÜM BIG 5 FUARLARI

- THE BIG 5 SHOW EAST AFRICA – 1-3 Kasım 2017 / Nairobi, KENYA
- THE BIG 5 SHOW CONSTRUCT INDONESIA – 8-10 Kasım 2017 / Cakarta, ENDONEZYA
- THE BIG 5 SHOW DUBAI – 26-29 Kasım 2017 / Dubai, BAE
- THE BIG 5 SHOW SAUDI – 5-8 Mart 2018 / Cidde, SUUDİ ARABİSTAN
- THE BIG 5 HEAVY DUBAI – 26-29 Mart 2018 / Dubai, BAE
- THE BIG 5 SHOW CONSTRUCT EGYPT – 15-17 Eylül 2018 / Kahire, MISIR 

 

Expotim Hakkında: Expotim Uluslararası Fuar Organizasyonları A.Ş. 2003 yılında, fuar organizasyonları konusunda geniş deneyim sahibi profesyoneller tarafından kurulmuştur. Ekonomi Bakanlığı tarafından verilen yurt dışında fuar düzenleme yetki belgesiyle Expotim'in şu anda Yapı, Enerji, Gıda-Tarım, Otomotiv, Mermer, Moda ve Tekstil başta olmak üzere çok farklı sektör grubu fuarları mevcuttur. Uluslararası lider fuar şirketleri olarak; EXPOTİM, kanıtlanmış deneyimi ve sağlam alt yapısıyla yılda 40'ın üzerinde fuar düzenlemektedir.