HABERLER


Afrika Hakkında En Çok Bilinen 7 Yanlış! İşte Doğrular…
"Afrika teknolojik açıdan hiçbir ilerleme kaydedememiştir."

Afrika'daki politika yapıcıları tüm alanlarda bilim ve teknolojiye dayalı inovasyonu temel strateji olarak belirliyorlar. Hatta Doğu Afrika ülkesi Ruanda'nın başkenti Kigali'de, ABD'deki teknoloji üretim ve geliştirme merkezi Silikon Vadisi'nden ilham alınarak Afrika'nın ilk teknoloji kenti inşa edilecek. Öte Yandan bir diğer teknolojik çalışma olarak Afrika’nın en büyük suni limanı Fas’ın Kazablanka şehrinde bulunan limandır.
"Afrika’da çok fazla suç işleniyor. İnsanların can ve mal güvenliği tehlikede."

Afrika'da çok fazla suç işlendiği için insanların her zaman dikkatli olmaları gerektiği düşünülüyor ama aslında Afrika dışarıdan gözüktüğü kadar tehlikeli değil. Avrupa’dan çok sayıda turistin uğrak noktası. Nijerya’nın eski başkenti Lagos çok tehlikeli sanılan şehirlerden biridir ama aslında Afrika kıtasının ana ticaret merkezi konumundadır.
"Afrika’da insanlar yoksul bir hayat yaşıyor”

Yoksullukla mücadele eden bazı ülkeler var ancak genel olarak bakacak olursak Afrika ülkelerinin ekonomik durumu diğer ülkelerle aynı. Ve bu ülkeler birçok doğal kaynağa sahip olması sayesinde çok önemli gelir kaynakları mevcut. Örneğin: Güney Afrika’nın en büyük şehri Johannesburg, Afrika kıtasında altın ticaretinin en yoğun olduğu şehirdir ve birçok zenginliğe sahiptir.
“Afrika'da insanlar yiyecek bulmakta zorlanıyor ve içme suyu sıkıntısı yaşanıyor"

Afrika'nın bazı bölgeleri dışında gıda sorunu yaşanmamakta. Özellikler şehirlerde böyle bir sorundan bahsetmek mümkün değil. Birçok büyük gıda zincirinin restoranları bu bölgelerde bulunmaktadır. Şehirlerde yaşayan insanlar içme suyu sıkıntısı yaşamamakta, istedikleri zaman satın alabilirler. Mısır mutfağı çok zengin bir mutfaktır. Başkent Kahire’de zengin yemek yemek için yüzlerce seçenek bulunmaktadır.
"Afrika'da Yerel halk dilleri konuşuluyor."

Afrika Kıtasında gündelik hayatta kullanılan diller; İngilizce, Fransızca, Almanca ve Portekizcedir. Yıllarca Avrupa ülkelerinin himayesinde yaşayan kıta halkı Avrupa konuşulan dilleri benimsemiştir ve kültürlerine yerleşmiştir. Etiyopya’nın başkenti Adis Ababa buna en önemli örneklerden biridir. Şehirde İngilizce ve Arapça yaygın olarak konuşulmaktadır.
“Afrika bulaşıcı hastalıklarla dolu."

Sıtma, Ebola gibi korkutucu hastalıklar bütün kıtada değil çok dar bölgelerde gözükmektedir. Temel sağlık önlemlerini alındığı takdirde herhangi bir sağlık problemiyle karşılaşılmamaktadır. Gana, turistlerin ülkelerini ziyaret etmelerini kolaylaştıracak önlemler almıştır. Bunlardan biri de Sarıhumma aşısı yapıldığını gösteren Uluslararası Aşı Sertifikası tüm yolcular için gerekli olmasıdır.
“Afrika’da Şehirleşme Yok"

Bazı köylerde az sayıdaki topluluklar kabile halinde yaşamaya devam ediyor. Afrika'da yoğun nüfusun yaşadığı bir sürü yerleşim birimi vardır. Okul, hastane, otel, iş merkezleri, restaurant ve çok sayıda yüksek bina bulunmaktadır. Cezayir’in başkenti Cezayir şehri beyaz şehir olarak bilinmektedir. Bunun sebebi şehirdeki çoğu binanın beyaz renkte olmasıdır.

CEZAYİR’İN TEK OTOMOTİV VE OTOMOTİV YAN SANAYİ FUARI EQUIP AUTO CEZAYİR, KUZEY AFRİKA İHRACAT PAZARINA GİRİŞ FIRSATI SUNUYOR

 

11 – 14 Mart 2019 tarihlerinde düzenlenecek olan 13. Uluslararası EQUIP AUTO CEZAYİR Fuarı, otomotiv piyasasındaki karar verici, tamirci, distribütör, imalatçı, yatırımcıdan oluşan sektör profesyonellerini bir araya getiriyor. Fuara 10,320 Profesyonel ziyaretçi gelirken 19 ülkeden 525 katılımcı firma fuarda yer almıştır.

 

 

EQUIP AUTO Cezayir, son yıllardaki etkili organizasyonu sayesinde ülkedeki otomotiv sektörü için önemli bir buluşma noktası haline geldi. Katılımcıların %73’ü uluslararası şirketlerden oluşan fuarın, birçok ziyaretçi ve katılımcısı, organizasyondan memnuniyetlerini açıkça dile getirmektedir. Katılımcıların çoğunun şimdiden 2019 organizasyonu için yerlerini ayırttığı fuar, Cezayir pazarının çok yüksek bir potansiyele sahip olduğunun başlı başına bir kanıtı olmaktadır.

Türkiye’de yurt dışı fuarcılığın öncü ismi Expotim & Ladin Grubu,   bugün otomotiv, yapı, gıda, tarım makineleri, enerji, mermer, moda ve tekstil sektörleri başta olmak birçok fuar ile birlikte ülkemizin ihracat yapmasına katkı sağlamakta.

Yurt dışı fuarcılık sektörünün en etkin firması olan Expotim’in bu yıl milli katılım organizatörlüğünü üstlendiği ve hazırlıklarını sürdürdüğü en önemli organizasyonlardan biri olan,  11–14 Mart 2019 tarihlerinde düzenlenecek olan 13. Uluslararası EQUIP AUTO CEZAYİR fuarına geçtiğimiz yıl 10,320 profesyonel ziyaretçi gelirken 19 ülkeden 525 katılımcı firma fuarda yer alarak Kuzey Afrikalı alıcı ve sektör profesyonelleri ile bir araya gelmişti.

 

Çağatay ERŞAHİN:   CEZAYİR, TÜRKİYE’NİN KUZEY AFRİKA’DAKİ EN BÜYÜK TİCARET ORTAĞI

Otomotiv ve Otomotiv Yan Sanayi Endüstrisinde yenilikçi çözümlerin sunulacağı Equip Auto Cezayir Fuarının milli katılım organizatörü olan Expotim’in Satış Direktörü Çağatay Erşahin, Cezayir’in Kuzey Afrika’nın en büyük ülkesi olduğunu ve ekonomik gelişim açısından çok yüksek potansiyele sahip bir ihracat pazarı olduğunu belirtti.

 

Petrol ve Doğalgaz zengini Cezayir halen ülkemizin Afrika’daki en yüksek ticaret hacmine sahip olduğu ülke durumundadır. Cezayir, geçtiğimiz yıl ülkemizden 2 milyar dolarlık ithalat yaptı. Cezayir’in en çok ithalat yaptığı 2. sektör otomotivdir. Cezayir’de otomotiv sektörü %99 oranında ithalata dayanmaktadır ve sektörün 2017 yılındaki ithalat hacmi 1.7 milyar dolar olmuştur” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

AVRUPA’NIN LİDER TARIM VE GIDA TEKNOLOJİLERİ PLATFORMU SIMA PARIS SHOW 78.KEZ GERÇEKLEŞECEK!


Uluslararası tarım ve gıda teknolojileri fuarı SIMA PARIS, 24-28 Şubat tarihleri arasında Paris-Nord Villepinte Fuar Merkezi'nde gerçekleşecek. Sektördeki dünya lideri şirketler şimdiden yerlerini aldılar.

Tüm Dünya’daki Öncü Şirketleri Bir Araya Getiren Uluslararası Bir Platform
• 42 ülkeden 1.770 katılımcı
• 135 ülkeden 232.000 ziyaretçi
• 360 uluslararası satın almacı
• 15 Katılımcı Sektör

Mevcut Olan ve Gelecekte Beklenen Sorunlar ile Mücadele SIMA, tarım ve gıda dünyasının güncel endişeleriyle her zamankinden daha fazla ilgili... her zaman olduğu gibi sektörün yanında yer almayı sürdüren Sima Paris, fuarda gerçekleşecek etkinliklerle bu endişelere çok yönlü bir bakış açısı sunacak.

Ayrıca tekrar edilen önemli etkinliklerden biri olan SIMA Afrika Zirvesi de bir çok farklı kültürü bir araya getirecek ve uluslararası güncel gelişmeleri ele alacak.

SIMA Bayiler Günü etkinliğinde dünyanın dört bir yanına çalışan distribütörler ile dernekleri buluşturacak.

Sektörde Gerçekleşecek İnovasyonlar Açıklanacak
SIMA’nın en belirgin özelliklerinden biri sektördeki İnovasyonlara verdiği önemdir.

Fuarda İnovasyon Galerisi gösterime sunulacak olup, SIMA İnovasyon Ödülleri de sahiplerini bulacak. Fransa ve dünyadaki yenilikler sektördeki profosyonellerin beğenisine sunulacak.

- SIMA PARIS SHOW, 24-28 Şubat 2019fuarına katılarak, Dünya’nın önde gelen tarım ve gıda teknolojileri fuarı Sima Paris’te yerinizi alın.

Fuar hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın!

FAS’IN 4 ŞEHRİ AFRİKA’NIN EN ÇOK YATIRIM ÇEKEN ŞEHİRLERİ SIRALAMASINDA!
Birleşmiş Milletler İnsan Yerleşimleri Programı en çok doğrudan yabancı yatırımlar çeken Afrika şehirleri sıralamasını yayınladı. Sıralamanın ilk 15 şehri arasında Fas’ın 4 şehri bulunmaktadır. 2003-2016 döneminde 10.542 milyar dolarlık alan Tanca şehri Afrika düzeyinde 3. sırada yer almış olup küresel düzeyde 82. sırada yer almaktadır. Kazablanka şehri aynı dönemde 8.37 milyar dolarlık yatırımlar çekerek Afrika düzeyinde 5. Sıra almakta, küresel düzeyde 111. sırada yer almaktadır. Rabat şehri 4.7 milyar dolarlık yatırımlar ile 12. Sırada yer alırken, Marakeş şehri 4.3 milyar dolarlık yatırımlar ile 12. Sırada yer almaktadır.

2019 yılında Kazablanka’da gerçekleşecek olan 3. BIG 5 CONSTRUCT MOROCCO ile siz de Afrika’nın gözde pazarı Fas’a giriş yapın!

• BIG 5 CONSTRUCT MOROCCO- (20-22 Haziran 2019)

Katılım için tıklayın!

Yayınlayan: Rabat Ticaret Müşavirliği

Haber kaynağını görmek için tıklayın!

Orijinal BM Raporunu indirmek için tıklayın!

Dubai, 3.8 Milyar Dolarlık Projede %20 Güneş Enerjisi Hedefliyor
Majid Al Futtaim firması, Dubai’de tasarladığı yeni yaşam alanı projesi olan ve hem ticari hem de konut sahası olarak değerlendirilecek ‘Tilal Al Ghaf’ projesinde sürdürülebilirlikte yüksek hedef belirlemiş durumda. Proje, Birleşik Arap Emirlikleri’nde BREEAM sürdürülebilirlik akreditasyonunda yüksek not almayı başaran ilk ticari-konut projesi olmayı hedeflemektedir.

Tilal Al Ghaf projesinin sürdürülebilirlik hedefinin ana stratejisi ise bölgedeki enerji ihtiyacının %20’sini yerinde elektrik üretimi ile karşılayacak olan güneş enerjisi oluşturmaktadır.

Bunu başarmak için, Nisan ayında öncelikle üst-düzey lüks villalar ve bungalovlara sıcak su, ısıtma-soğutma dâhil olmak üzere enerji ihtiyacının %45’ini karşılayacak çatı-üstü ‘solar’ paneller yerleştirilecek. Bu paneller, tekli aile binalarında opsiyonlu olarak sunulacak olup, bölgedeki tüm umumi binalara ise istisnasız yerleştirilecek. Ortak alanlar güneş enerjili sokak lambaları ile aydınlatılacak ve enerji tüketimini azaltmak için yenilenebilir enerji kaynakları kullanılacak.

Diğer sürdürülebilirlik hedefleri ise; %55 oranında karbon ayak izinin azaltılması ve %25 oranında içme suyu talebinin karşılanması gibi hedefler olup, proje inşaat aşamasında bina atıklarının %60’ı çevresel atıklardan ayrıştırılacak ve işlem sırasında %30’u geri dönüşümle yeniden kazanılacak.

3 milyon metrekarelik bir alana yayılmış olan Tilal Al Ghaf projesinin inşaatı 2027 yılında tamamlanacak. Safhalara ayrılmış olarak tasarlanan bu proje, tamamlandığında 6,500 konut, apartman, lüks villa, bungalov ve konağı Dubaililerin kullanımına sunuyor olacak.

Körfez bölgesinde bu ve buna benzer birçok ‘solar’ enerji projesinde yer almak istiyorsanız;

- BIG 5 SHOW DUBAI SOLAR- 26-29 Kasım 2018

…fuarına katılarak, Orta Doğu’nun tek ‘solar’ enerji etkinliğindeki yerinizi alın.

Fuar hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Haberin tamamı için tıklayınız

KATAR’DA YABANCI YATIRIMCIYA TEŞVİK VE İŞ YAPMA KOLAYLIĞI
Katar’da yeni açıklanan yasa tasarısına göre yabancı yatırımcıya birçok teşvik ve vergi muafiyeti geliyor. Katar Ekonomi ve Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan yasa tasarısının yabancı yatırımcılara büyük ölçüde iş yapma kolaylığı sağlayacağı ve Katar’ı yatırım için daha cazip hale getireceği belirtiliyor. Bu kolaylıkların bazıları; gümrük vergisi ve gelir vergisi muafiyeti gibi teşvikler olmaktadır.

Yabancı yatırımlar için yer tahsisi yapılmasının yanı sıra bu yatırımların istimlak edilmemesi hususları da yasa tasarısında yer alıyor. Buna ilaveten, yabancı yatırımcıların hisselerini ülke içinde ya da dışında yer alan 3. kişilere transfer imkânı bulunuyor. Ayrıca, bu yasa taslağının tüm sektörlerde %100 yabancı sermaye yatırımına imkân vereceği belirtiliyor. Yasa taslağı, Katar Emiri tarafından onaylanmasının ve Resmi Gazetede yayımlanmasının ardından yürürlüğe girecek.

Siz de; Körfez’in en avantajlı ülkesi Katar pazarına girmenin tam zamanı diyorsanız;

• BUILDING SERVICES QATAR- 24-26 Eylül 2018

…fuarına katılabilirsiniz.

Fuarla ilgili bilgi almak için tıklayınız.

Katılım için satis@expotim.com
Yayınlayan: Doha Ticaret Müşavirliği
Kaynak: TC Ekonomi Bakanlığı

AFRİKA’NIN EN YÜKSEK BİNASI KENYA’DA YÜKSELECEK
Geçtiğimiz günlerde Kenya Devlet Başkanı Uhuru Kenyatta tarafından temel atma töreni yapılan, Afrika’nın en yüksek binası Pinnacle Kuleleri için çalışmalara başlandı.

Ticari ve turistik olarak farklı kullanımlar için tasarlanan ve biri 70 diğeri 45 katlı iki kuleden oluşacak olan bu projenin değeri ise 194 Milyon dolar olarak belirlenmiştir.

Hass Petroleum ve White Lotus Group ortaklığıyla yapılan Pinnacle Kuleleri’nden 45 katlı olan kule, Hilton Oteli tarafından kullanılacak olup, kulelerdeki 200 daireli lüks rezidansın işletmesi de yine Hilton tarafından yapılacaktır.

800 fitte helikopter iniş pisti, 900 fitte ise seyir platformu olacak olan Pinnacle Kulelerinden 70 katlı olan yapı 320 metre yüksekliğinde olacak. Bu özelliğiyle Pinnacle Kuleleri; Güney Afrika’daki Carlton Centre (223 m), Nijerya’daki NECOM’u (160 m) geride bırakacak.

Eğer siz de Kenya’nın yükselen yapı sektörüne girmek isterseniz;

• BIG 5 CONSTRUCT EAST AFRICA – 7-9 Kasım 2018

…fuarına katılabilir, Kenya devlet yetkilileri başta olmak üzere, birçok yapı sektörü profesyoneli ile bir araya gelebilirsiniz.

Fuarla ilgili bilgi almak için tıklayınız.

Haberin tamamı için tıklayınız.
Kaynak: Construction Review Online

ETİYOPYA’YA TÜRKİYE’DEN 1.2 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM
2018 yılında Etiyopya’da inşa edilmesi yönünde karar verilen ‘sanayi parkı’ projesi bir Türk firma tarafından gerçekleştirilecek. Türkiye’deki en büyük üç holdingden biri olarak lanse edilen Turkish Industry Holding’in üstlendiği projenin toplam değeri 1.2 Milyar $ olmaktadır.

Çoğunlukla seramik üretimi ve çelik imalatı gibi yapı malzemeleri ürünleriyle ilgili faaliyet gösterecek olan sanayi parkı, Etiyopya’daki doğrudan yabancı yatırımların %12.3’lük bölümünü oluşturan inşaat yatırımları arasındaki bağlantıyı sağlaması bekleniyor.

Etiyopya 2025 Kalkınma Planına uyumlu olarak inşa edilen sanayi parkı ile birlikte Türkiye’nin ülkedeki yatırımlarının 3 milyar $ seviyesini geçeceği öngörülüyor.

Etiyopya’da bu ve buna benzer birçok iş ve yatırım fırsatlarını değerlendirmeniz için, Etiyopya’nın en uzun soluklu inşaat etkinliği olan;

• 9. ADDISBUILD – Addis Ababa, ETİYOPYA

… Fuarına katılabilir ve siz de kârlı iş anlaşmaları yapabilirsiniz!

Fuarla ilgili bilgi almak için tıklayınız.

Haberin tamamı için tıklayınız.
Kaynak: Construction Review Online

KENYA ULUSLARARASI FİRMA ARAYIŞINDA
Kenyalı firmaların geniş çaplı konut projelerinde başarısız olmaları sonrasında; yönetim şu anda 8,000 haneli sosyal konut inşası için uluslararası ve yerel iş ortaklıkları arayışında.

Haberi doğrulayan Ulaştırma, Altyapı ve Şehircilik Bakanlığı sekreteri James Macharia, inisiyatifin amacının bölgedeki toplu konut gelişimini hızlandırmak olduğunu belirtti.

“Hiçbir yerel firmanın bu derecede büyük bir proje için yeterli kapasiteye sahip olmaması nedeniyle, bakanlık olarak toplu konut gelişimi konusunda referans işleri olan ve daha öncesinde bu denli büyük projeleri idare etmiş bir firma arayışındayız. Bununla birlikte Kenyalı firmaların yeterliliklerini arttırmayı teşvik edecek ve uygulamalı teknoloji transfer platformu oluşturacak iş ortaklıklarını da destekliyoruz.” dedi.

Kenya’da bu ve buna benzer birçok iş ve yatırım fırsatlarını değerlendirmeniz için,

• BIG 5 EAST AFRICA – Nairobi, KENYA

… Fuarına katılabilir ile Kenya Ulusal İnşaat İdaresi başta olmak üzere birçok devlet yetkilisi ile bir araya gelerek, kârlı iş fırsatlarından yararlanabilirsiniz!

Fuarla ilgili bilgi almak için tıklayınız.

Haberin tamamı için tıklayınız.
Kaynak: Construction Review Online

DOĞU AVRUPA TEKSTİL SEKTÖRÜ TEXTILLEGPROM İLE 50. KEZ RUSYA PAZARINDA
Rusya’nın en büyük ve en köklü fuarlarından olan TEXTILLEGPROM, tekstil sektöründeki konumunu 50. kez gözler önüne serdi. Başkent Moskova’da gerçekleşen TEXTILLEGPROM Uluslararası Tekstil Fuarı’nda 22‘si Türk olmak üzere toplamda 442 firma katılım gösterdi. 4 günlük fuar süresince günde ortalama 150 birebir

görüşmenin gerçekleştiği TEXTILLEGPROM’da, Rusya, Çin, Türkiye ve Beyaz Rusya başta olmak üzere toplamda 18 ülkeden katılım sağlandı. Fuarda kumaş, tekstil makineleri, iç giyim, çorap, hazır giyim, ev tekstili ve iplik alanlarındaki ürünleriyle

dikkat çeken Türk firmaları, ziyaretçilerden büyük ilgi görmekle birlikte, ülke pazarına girme konusunda kurdukları bağlantılar ve artırdıkları tecrübeleri ile büyük avantaj sağladı. Fuarı ziyaret eden satın alıcı ve toptancılar ile müşteri portföylerini genişletmelerinin yanı sıra, bayilik ve distribütörlük anlaşmaları ile Rusya’daki dağıtım kanallarını genişleten Türk firmaları, Doğu Avrupa pazarında kendilerine fiyat ve hız konusunda rekabet üstünlüğü sağladı.

Megam, Aysan, Durak Tekstil, Doruklar, ÖTS İç Giyim, Roff Çorap, Yide Örme, Serimak ve İlza’nın yanı sıra Armen, Erşat, Işıksoy, Özel Tekstil ve Ceksan STZ gibi sektörün önde gelen firmaları başta olmak üzere fuara katılan 22 Türk markanın yarıdan fazlası, şimdiden 18 – 21 Eylül 2018’de gerçekleşecek olan 51. TEXTILLEGPROM’da yerlerini ayırdılar.

Özellikle kumaş, ev tekstili ve tekstil makineleri bölümlerine yoğun ilginin gözlendiği fuarda, gelecek sene bu ilgiden dolayı ayrı bir fuar olarak açılması planlanan tekstil makineleri bölümü “TEXTILLEGMASH” ile tekstil makineleri sektöründe daha büyük ve daha geniş katılım sağlanması hedefleniyor.

GELECEK SEZON KATILIMCI SAYISI YÜZDE 55 ORANINDA ARTACAK
140 milyon nüfusu ve gelişmiş ekonomisi ile dünya devleri arasında yer alan Rusya’nın hafif sanayide en önemli pazarlarından birisi olan tekstil sektöründe, tüketim ihtiyaçları talebinin her geçen yıl arttığını ifade eden Expotim & Ladin Grubu İcra Kurulu Üyesi Çağatay Erşahin, ‘’Bu talebi 25 yıldan bu yana iyi bir düzeyde karşılamayı başarmış TEXTILLEGPROM Fuarı’nın Türk Milli Katılım Organizasyonunu, Expotim olarak 2007 yılından bu yana düzenliyor olmaktan dolayı gurur duyuyoruz’’ diye konuştu.

Özellikle ikili ilişkilerin hem siyasi hem de ticari olarak her düzeyde daha iyi noktalara gelmesinden dolayı Rusya’nın, Türk üreticiler için bugünlerde çok daha önemli bir pazar haline geldiğinin altını çizen Erşahin, “Rusya pazarında 2004 yılından bu yana faaliyet gösteren Expotim & Ladin olarak, tekstil sektöründe Rusya’nın yanı sıra, Polonya ve Beyaz Rusya’daki fuarlarımız ile Doğu Avrupa piyasasındaki varlığımızı giderek artırma hedefindeyiz” diyerek sözlerini şu şekilde sürdürdü: “TEXTILLEGPROM Fuarı, firmamızın bu hedefe ulaşma yolundaki en büyük parçası olup, gelecekte Doğu Avrupa tekstil sektörü hâkimiyetimizin en önemli tamamlayıcısı olacaktır.”

Eylül ayında gerçekleşecek olan gelecek organizasyon ile ilgili olarak da değerlendirmelerde bulunan Çağatay Erşahin, “Bu seneki yenilenen sözleşmeleri, katılımcıların fuar sırasında gerçekleştirdikleri iş anlaşmalarını ve fuardan memnun olarak ayrılmaları göz önüne alındığında; 18-21 Eylül’de gerçekleşecek olan bir sonraki organizasyonda katılımcı firma sayımızda yüzde 55 oranında artış beklemekteyiz” dedi.

EDİTÖRE NOTLAR:
Expotim Hakkında: Expotim Uluslararası Fuar Organizasyonları A.Ş. 2003 yılında, fuar organizasyonları konusunda geniş deneyim sahibi profesyoneller tarafından kurulmuştur. Ekonomi Bakanlığı tarafından verilen ‘A’ sınıfı yurt dışında fuar düzenleme yetki belgesiyle Expotim'in şu anda yapı, enerji, gıda-tarım, otomotiv, mermer, moda ve tekstil başta olmak üzere birçok farklı sektör grubu fuarları mevcuttur. Uluslararası lider fuar şirketi olarak; EXPOTİM, kanıtlanmış deneyimi ve sağlam alt yapısıyla yılda 30’un üzerinde fuar düzenlemektedir.

Expotim & Ladin Grubu Tekstil Fuarları:

- 26. POZNAN FASHION FAIR: Uluslararası Moda, Hazır Giyim, Ayakkabı ve İç Giyim Fuarı
(28-29 AĞUSTOS 2018 / POZNAN, POLONYA)

- 51. TEXTILLEGPROM FUARI: Uluslararası Tekstil Konfeksiyon, Yan Sanayi, Hazır Giyim, Ev Tekstili, Deri Konfeksiyon ve Yan Sanayi, Tekstil Makineleri ve Ayakkabı Saraciye Fuarı
(18 – 21 EYLÜL 2018 / MOSKOVA, RUSYA)

- BELTEX INDUSTRY: Uluslararası Tekstil Fuarı
(2 – 5 EKİM 2018 / MİNSK, BEYAZ RUSYA)

- KIDS’ TIME KIELCE: Uluslararası Oyuncak, Bebek ve Anne Ürünleri Fuarı
(20 – 22 ŞUBAT 2019 / KIELCE, POLONYA)

- 52. TEXTILLEGPROM FUARI: Uluslararası Tekstil Konfeksiyon, Yan Sanayi, Hazır Giyim, Ev Tekstili, Deri Konfeksiyon ve Yan Sanayi, Tekstil Makineleri ve Ayakkabı Saraciye Fuarı
(ŞUBAT 2019 / MOSKOVA, RUSYA)

- 10. UZCHARM EXPO: Uluslararası Deri, Ayakkabı ve Aksesuarları Fuarı
(27 – 29 MART 2019 / TAŞKENT, ÖZBEKİSTAN)

- 5.KAZABLANKA – MOROCCO TEXTILE: 5.Uluslararası Tekstil ve Aksesuarları Fuarı
(27 – 30 MART 2019 / KAZABLANKA, FAS)
www.moroccostyle.net/

İletişime geçmek için tıklayınız.

50. Textillegprom

BIG 5 SHOW SAUDI’DE TÜRK YAPI SEKTÖRÜNDEN 3.500’Ü AŞKIN BİREBİR GÖRÜŞME
Suudi Arabistan’da hayata geçecek büyük çaplı inşaat projelerinde kendine yer arayan uluslararası firmaların buluşma merkezi olan BIG 5 Show Saudi, kapılarını 05-08 Mart 2018 tarihleri arasında 8. kez açacak. Körfez bölgesini aşarak tüm dünya ticaretinde rol oynaması nedeniyle BIG 5 Show Saudi’ye 2018 yılında

Suudi Arabistan, İtalya, Almanya, Çin ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin aralarında olduğu 35 ülke, 39’u Türk katılımcılardan oluşan 415 firma ve 15.000 ziyaretçi bekleniyor. Geçtiğimiz yıl BIG 5 Show Saudi’de Türk firmalarının gerçekleştirmiş olduğu 3500’ü aşkın birebir görüşme ise Türk firmalarının global adımları açısından önemli bir gösterge olarak kabul ediliyor.

Türkiye’de yurt dışı fuarcılığın kilometre taşlarından olan Expotim & Ladin Grubu, bugün yapı, enerji, gıda ve tarım, otomotiv, mermer, moda ve tekstil başta olmak üzere 30’ı aşkın uluslararası fuara ev sahipliği yapıyor.

Expotim & Ladin Grubu’nun bugünlerde hazırlıklarını sürdürdüğü fuar organizasyonu ise 05 - 08 Mart 2018 tarihleri arasında Cidde’de düzenlenecek olan BIG 5 Show Saudi. Uluslararası alanda yapı ve yapı malzemeleri sektörünü 8. kez bir araya getirecek olan fuarın, 2025 yılında 96.5 milyar dolarlık hacme ulaşacağı tahmin edilen Suudi yapı sektörüne yönelik olarak, ülkenin 2030 mega projeler konsepti dahilinde hazırlanan büyük çaplı yapı çalışmaları için önemli bir hazırlık aşaması olacağı ve bölge sektörünün yaşadığı teknik ve inovatif zorlukları aşmak adına yeni teknolojilerin, makinelerin, araç ve malzemelerin tanıtıldığı bir organizasyon olarak gerçekleşmesi bekleniyor.

Suudi Arabistan'daki bir diğer ekonomik gelişme ise bütçedeki büyüme oldu. Veliaht Prens Muhammed bin Selman ülke tarihinin en büyük bütçesini açıkladı. Suudi Kralı ''Bu, petrol fiyatlarındaki düşüşe rağmen, krallığın tarihindeki en büyük bütçedir. Gelir payı 783 milyar riyal, gider payı 978 milyar riyal, aradaki bütçe açığı da 195 milyar riyal'' açıklamasını yaptı. 2018 bütçesinde petrol gelirlerinde yüzde 50 oranında azalma olduğuna dikkat çeken kral ile veliaht oğlu, yolsuzlukla mücadele ve fonlardan tasarruf siyasetine devam edeceklerini vurguladı. Suudi medyasına göre devasa bütçe açığı küçülerek 2015'ten beri ilk kez GSYH'nin yüzde 8,9’una düştü.

Bütçe haberlerinin de olumlu olarak yansıdığı BIG 5 Show Saudi Fuarı’na bu yıl Suudi Arabistan, İtalya, Almanya, Çin ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin de aralarında olduğu 35 ülke ve 39’u Türk markalarından oluşan 415 firmanın katılımı bekleniyor. Türkiye’den BIG 5 Show Saudi Fuarı’nda boy gösterecek olan firmalar arasında Assan Panel, E-mak Makina, Hedef Sentetik, GPD Armatür, Arkitech, Inka, Gemadoor, Doğuş Fırça, Arnikon ve As Teknik gibi önemli katılımcılar bulunuyor. Fuara katılan uluslararası markalar arasında ise fuarın altın sponsoru olan GROHE, Sinosteel, Lamitex S.P.A, Framecad, KIMMCO, Ace Crane Systems LLC yer alıyor. Katılımcı markalara ek olarak Saudi BIG 5 Show Fuarı’nın değerini yükselten bir diğer unsur ise bu yıl beklenen ziyaretçi sayısının 15.000 olması.

Birçok yenilikçi teknolojinin ilk kez görücüye çıkacağı, uluslararası lider firmaların en yeni ürün ve hizmetlerinin lansmanlarını gerçekleştireceği BIG 5 Show Saudi, seminer ve atölye çalışmaları gibi etkinliklerle dolu dolu bir fuar programına sahip.

Fuarın Türkiye temsilciliğini üstlenen Expotim & Ladin Grubu İcra Kurulu Üyesi Çağatay Erşahin, “BIG 5 Show Saudi Fuarı için, eğer Dubai fuarımızı sıralamanın dışında tutacak olursak, Orta Doğu yapı sektöründe düzenlenen en geniş katılımlı ve en büyük fuar diyebiliriz” dedi.

Suudi Arabistan ve Körfez bölgelerinde yapı sektörü merkezli ekonomik büyüme modelleri ve bu amaçla gerçekleştirilmesi planlanan mega projeler, bu bölgelerde yapı ve inşaat sektörlerinin hızını ikiye katladığını belirten Çağatay Erşahin, “Özellikle ısıtma-soğutma ve doğal taş gibi alt sektörlerde düzenlediğimiz fuarlarımızda açıkça etkisini gözlemleyebildiğimiz bu durumdan olabildiğince faydalanmak istiyoruz” diye konuştu.

Firma olarak hedefledikleri amaçlardan bahseden Çağatay Erşahin, “Bizim, Expotim olarak, yapmak istediğimiz şey ise; Körfez ve Orta Doğu bölgesinin yapı sektöründe yaşanan bu ivmeyi olabildiğince Türkiye’ye çevirmek… Bunu da BIG 5 Show Saudi gibi etkinliklerde Türk ihracatçı firmaların yer almalarını sağlayarak yapıyoruz ve ilerleyen yıllarda da verdiğimiz hizmet kalitesinden ödün vermeden yapmaya devam edeceğiz” diyerek hedeflerinin altını çizdi.

EDİTÖRE NOTLAR:
Expotim Hakkında: Expotim Uluslararası Fuar Organizasyonları A.Ş. 2003 yılında, fuar organizasyonları konusunda geniş deneyim sahibi profesyoneller tarafından kurulmuştur. Ekonomi Bakanlığı tarafından verilen ‘A’ sınıfı yurt dışında fuar düzenleme yetki belgesiyle Expotim'in şu anda yapı, enerji, gıda-tarım, otomotiv, mermer, moda ve tekstil başta olmak üzere çok farklı sektör grubu fuarları mevcuttur. Uluslararası lider fuar şirketleri olarak; EXPOTİM, kanıtlanmış deneyimi ve sağlam alt yapısıyla yılda 40'ın üzerinde fuar düzenlemektedir.

BIG 5 SHOW Hakkında: BIG 5 SHOW, Suudi Arabistan’ın yanı sıra pek çok farklı ülkede düzenlenmektedir. Bunlar arasında Expotim’in Türkiye temsilcisi olduğu fuarlar ise; The BIG 5 Show East Africa, The BIG 5 Show Construct Indonesia, The BIG 5 Show Dubai, The BIG 5 Heavy, The BIG 5 Show Construct Egypt.

İletişime geçmek için tıklayınız.

Expotim BIG 5 Show Saudi

İHRACATÇININ YURT DIŞI FUAR İŞKENCESİ BİTİYOR
Fuar desteği ödemesini alabilmek için katılımın ispatlanması yeterli olacak. Metrekare başına destek açıklanacak.

Birçok ihracatçının ödemelerde gecikme yaşandığı gerekçesiyle eleştirilerde bulunduğu, Ekonomi Bakanlığı tarafından verilen fuar desteği yeniden yapılandırılıyor. Buna göre fuarlar tek tek ayrılarak her bir fuar için metrekare başına teşvik açıklanacak. Katılımın ispatlanması ödemeyi almak için yeterli olacak.

Öte yandan sektörel tanıtım gruplarının kapatılmasının ardından TİM’in merkezi olarak Türkiye tanıtımını yürütmesine yönelik hazırlıkların son aşamaya geldiği öğrenildi. Ekonomi bakanlığı yetkilileri, TİM tarafından yürütülen mevcut kampanyanın genişletileceğini ve sektörlerin talepleri doğrultusunda, fuar, iş gezisi vb. etkinliklere bir program dahilinde tanıtım desteği verileceği kaydedildi. Toplam itibariyle bakıldığında, tanıtım faaliyetinin sektörel tanıtım gruplarının toplamından daha düşük seviyede oluşacağı, fon toplamaya yönelik mekanizmanın ise henüz kesinleştirilmediği belirtildi.

İhracatçıların fuar katılım desteği kolaylaşıyor
Uzun süredir uygulanan yurt dışı fuar katılım desteğinde, destek tutarlarının tahsilatındaki uzamalar ve teknik detayların fazlalığı şirketlerin şikayetlerine konu oluyordu. Hükümete de iletilen şikayetlerde, destek sisteminin bürokratik tasarımının, en küçük eksikliklerde dahi ödemenin durması anlamına geldiği belirtilmişti.

DÜNYA’nın edindiği bilgilere göre, Ekonomi Bakanlığı fuar destekleri için yeni bir plan üzerinde çalışıyor. Son aşamaya gelen plana göre, Bakanlık önceden destekleyeceği fuarları açıklayacak ve her bir fuar için metrekare destek birimi belirleyecek.

Bu fuarların katılımı, ülkenin Türkiye açısından önemi, sektörel özellikler göz önünde bulundurularak yapılacak. Destek kapsamında katılımcı firmalara, birim fiyat üzerinden metrekare başına bedel hesaplanarak ödenecek. Fuarlarda Ekonomi Bakanlığı’nın gözlemcisi bulunacak. Gözlemci raporuyla, ilave belgeye gerek kalmadan teşvik ödemesi yapılacak.

Tanıtım yeniden yapılandırılıyor
Sektörel tanıtım gruplarının kapatılmasının ardından merkezi tanıtım sistemine yönelik çalışmalar da ilerledi. DÜNYA’nın edindiği bilgilere göre TİM merkezli yeni yapılandırmada, ülke imajına yönelik genel tanıtımın kaynağı artırılacak. Buna sektörel boyut eklenecek. Her bir sektöre yönelik özel kampanyalar düzenlenmeyecek ancak hedef ülkeler, öncelikli ülkelerde sektörlerin sağladığı veriye dayalı olarak özel tanıtımlar yapılabilecek.

Ekonomi Bakanlığı yetkililerine göre benimsenen bu yaklaşıma bağlı olarak TİM tanıtımı nasıl organize edebileceğine yönelik bir çalışma yapacak. Buna bağlı olarak TİM’in sektörel örgütlenme altyapısı kullanılacak. Gerekli görüldüğü durumlarda, sektörel sivil toplum örgütlerinde de temsilcilerle tanıtımların planlanacağı ve bütçelendirileceği bir yapı oluşturulacak.

Sektörel tanıtım grupları, ihracatçı firmalardan yapılan keseneklerle fonlanıyordu. Yeni yapılanmada fon toplamanın nasıl yapılacağına dair kesin karar verilemedi. Ancak yaklaşım olarak her halükarda sektörel tanıtım grupları için yapılan keseneklerden daha düşük seviyede bir kesenek oluşturulması, toplam maliyetin de sektörel grupların toplam maliyetinin altında kalmasının benimsendiği öğrenildi.

Haber sayfasına gitmek için tıklayınız.

İletişime geçmek için tıklayınız.

ORTA DOĞU İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN KALBİ, DUBAİ BİG 5 FUARI YİNE SEKTÖRDE SES GETİRDİ
21-24 Kasım 2016 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde düzenlenen 37. DUBAI BIG 5 Uluslararası Yapı ve Yapı Malzemeleri Fuarı’na 237 Türk firması milli katılım göstermiş ve ürünlerini sergilemişlerdir. Şehrin en önemli fuar alanı olan Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde, düzenlenen fuara dünyanın dört bir yanından toplam 2.400 firma katılmıştır.

Birleşik Arap Emirliklerinin yapı ve inşaat sektöründeki en önemli fuarlarından biri olan DUBAI BIG 5 Uluslararası Yapı ve Yapı Malzemeleri Fuarı’nda başta Türkiye, Çin, İtalya, Birleşik Arap Emirlikleri, Almanya, Suudi Arabistan, İspanya, Fransa, Belçika, Mısır ve Hindistan olmak üzere toplam 62 ülkeden katılan firmalar 4 gün boyunca ürünlerini sergileme fırsatı bulmuşlardır.

Ayrıca 2011 yılından bu yana ülkemizin ve firmalarımızın tanıtımı için üstlendiğimiz The Big 5 Show fuarının en prestijli sponsorluğu olan Platin Sponsorluğu ‘Turkey, Discover the potential’ markasıyla devam ettirmekteyiz. Türkiye ve Türk firmalarının tanıtımını en iyi şekilde yerine getirebilmek adına 2016 yılında gerçekleşen fuarda Platin Türkiye Sponsorluğu reklam paketini bir kez daha ülkemiz adına alıp, ‘Turkey – Discover the Potential’ logomuzu fuarın en önemli yerlerinde sergileyerek ülke tanıtımına katkı sağlamış bulunmaktayız.

Gelecek seneki organizasyon hakkında ayrıntılı bilgi için:

Fuar Detayları için tıklayınız.
İletişime geçmek için tıklayınız.

MIDDLE EAST CONCRETE FUARI’NA 34’Ü TÜRK OLMAK ÜZERE 334 FİRMA KATILIM GÖSTERDİ
21-24 Kasım 2016 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde düzenlenen MIDDLE EAST CONCRETE / PMV LIVE Uluslararası İnşaat Makineleri, Ekipmanları Ve İnşaat Teknolojileri Fuarı’na 34 Türk firması milli katılım göstermiş ve ürünlerini sergilemişlerdir. Şehrin en önemli fuar alanı olan Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde, düzenlenen fuara dünyanın dört bir yanından toplam 334 firma katılmıştır.

Birleşik Arap Emirliklerinin yapı ve inşaat sektöründeki en önemli fuarlarından biri olan MIDDLE EAST CONCRETE / PMV LIVE Uluslararası İnşaat Makineleri, Ekipmanları Ve İnşaat Teknolojileri Fuarı’na başta Türkiye, Çin, İtalya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Almanya olmak üzere toplam 31 ülkeden katılan firmalar 4 gün boyunca ürünlerini sergileme fırsatı bulmuşlardır.

Gelecek seneki organizasyon hakkında ayrıntılı bilgi için:

Fuar Detayları için tıklayınız.
İletişime geçmek için tıklayınız.

MIDDLE EAST STONE FUARI'NI BAŞARIYLA TAMAMLADIK
Uluslarararı taş ve mermer ürünlerinin sergilendiği Middle East Stone 2. Uluslararası Taş, Mermer ve Seramik Kaplamaları Fuarı, Orta Doğu'nun ticaret merkezi Dubai'de, 42'si Türk toplam 241 firmanın katılımıyla gerçekleşmiştir. Orta Doğu'nun tek taş ve seramik fuarına, başta Türkiye, Çin, Birleşik Arap Emirlikleri, İtalya, Portekiz ve Almanya olmak üzere toplam 24 ülkeden katılan firmalar, 4 gün boyunca yeni ürün ve hizmetlerini sergileme, potansiyel müşteri ve ziyaretçilerle buluşma fırsatı yakalamışlardır.

Gelecek seneki organizasyon hakkında ayrıntılı bilgi için:

Fuar Detayları için tıklayınız.
İletişime geçmek için tıklayınız.

KAPI-PENCERE SEKTÖRÜNÜN 50 MİLYAR DOLAR DEĞERİNDEKİ ORTADOĞU PAZARI KAPILARINI SİZ SEKTÖR PROFESYONELLERİNE AÇIYOR !

Uluslararası Kapı, Pencere, Cephe ve Ürünleri 2016 Fuarı, kapı-pencere profilinde bölgesel oyuncu konumundaki Türkiye'yi, uluslararası üreticilerle ve alıcılarla biraraya getirerek Orta Doğu pazarında tanıtmayı amaçlıyor. Kapı Pencere sektörünün dünya çapındaki lider firmalarından Emmegi, Schucco, Elumatec, Hormann'ın katılımcı olarak yer aldığı bu fuarla ilgili tüm detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gelecek seneki organizasyon hakkında ayrıntılı bilgi için:

Fuar Detayları için tıklayınız.
İletişime geçmek için tıklayınız.

TÜRK TEKSTİL SEKTÖRÜ DOĞU AVRUPA PAZARIYLA BU FUARDA BULUŞTU

14 – 17 Şubat 2017 tarihleri arasında Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen 48. TEXTILLEGPROM Uluslararası Tekstil, Konfeksiyon, Yan Sanayi ve Hazır Giyim Fuarı 28'i Türk olmak üzere toplam 433 firmanın katılımıyla gerçekleşmiştir.

‘All – Russian Exhibition Center’ da düzenlenen ve Rusya’nın tekstil, konfeksiyon ve yan sanayi sektörlerindeki en önemli fuarı olan 48. TEXTILLEGPROM Uluslararası Tekstil, Konfeksiyon, Yan Sanayi ve Hazır Giyim Fuarına başta Rusya, Türkiye, Çin, Beyaz Rusya ve Kırgızistan olmak üzere toplam 16 ülkeden katılan firmalar 4 gün boyunca ürünlerini sergileme fırsatı bulmuşlardır.

Fuarda iç giyim, çorap, kumaş, iplik alanlarındaki ürünleriyle dikkat çeken Türk firmaları, ziyaretçilerden gördükleri ilgiden memnun olmakla birlikte, Doğu Avrupa tekstil pazarına girme konusunda kurdukları bağlantılar ve arttırdıkları tecrübeleri ile pazarda büyük avantaj elde etmişlerdir.

İşte 48. TEXTILLEGPROM Fuarına Expotim ile katılan Türk firma yetkililerinin fuarla ilgili görüşleri:

 
RİMSA TEKSTİL

Ali Saçmalı – İhracat Sorumlusu

 
 
M. A. İ Teks Tekstil

Murat Bölük- Kurum Müdürü

 
 
RB Karesi Tekstil

Olcay Kınalıkaya

 

Gelecek seneki organizasyon hakkında ayrıntılı bilgi için:

Fuar Detayları için tıklayınız.
İletişime geçmek için tıklayınız.

TÜRK YAPI SEKTÖRÜ BU YIL YİNE ‘BIG 5 SHOW SAUDI’ FUARINA YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

27 - 30 Mart 2017 Cidde / Suudi Arabistan

27 - 30 Mart 2017 tarihlerinde Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde düzenlenen BIG 5 SHOW SUUDI ARABISTAN – 7. Uluslararası Yapı ve Yapı Malzemeleri Fuarı 39’u Türk olmak üzere 420 firmanın katılımıyla gerçekleşmiştir. Fuar, şehrin en önemli fuar merkezi olan Jeddah Centre For Forums & Events’de düzenlenmiştir.

Suudi Arabistan’ın yapı ve inşaat alanlarındaki en önemli fuarlarından biri olan BIG 5 SHOW SUUDI ARABISTAN – 7. Uluslararası Yapı ve Yapı Malzemeleri Fuarı’na Suudi Arabistan, İtalya, Almanya, Türkiye, Çin, B.A.E başta olmak üzere toplam 32 ülke katılmıştır.

Fuarda inşaat makineleri, mermer, iş makineleri, asfalt plenti ve ekipmanları, mermer, kalıp sistemleri sektörlerindeki ürünleriyle dikkat çeken Türk firmaları ziyaretçilerden büyük ilgi görmekle birlikte, ülke pazarına girme konusunda kurdukları bağlantılar ve arttırdıkları tecrübeleri ile büyük avantaj sağlamışlardır.

İşte 7. BIG 5 SHOW SAUDI Fuarına EXPOTİM ile katılan Türk firma yetkililerinin fuarla ilgili görüşleri:

 

Yakup KAYATAŞ – Genel Müdür – NOVAWOOD

 
 

Turan YİĞİT – Satış Direktörü – SEPA ALÜMİNYUM

 
 

Cemil GÜLEN – Dış Ticaret Yetkilisi - GÜLAL HIRDAVAT

 

Gelecek seneki organizasyon hakkında ayrıntılı bilgi için:

Fuar Detayları için tıklayınız.
İletişime geçmek için tıklayınız.HEM DUBAİ HEM CİDDE’DE PFI MIDDLE EAST FİRMASININ TERCİHİ EXPOTİM

PFI Middle East / Alp Berkman – Satış & Pazarlama Müdürü

Expotim Uluslararası Fuarcılık organizasyonunda, Birleşik Arap Emirlikleri’nde düzenlenen Dubai BIG 5 Fuarına 5 yıldır, Suudi Arabistan’da düzenlenen Cidde BIG 5 Fuarına da 3 yıldan beri katılmaktayız. Zaten aktif olduğumuz alanlardaki müşterilerimizle görüşmek, yıl içerisinde takibimizde olan potansiyel müşteriler ile görüşmek ve yeni potansiyel müşteriler ile tanışmak amacıyla katılım yapıyoruz. İki fuar da, beklentilerimizi fazlasıyla karşılamış durumda. Önümüzdeki fuarlarda mevcut müşterilerimize ek yeni potansiyel müşteriler ile tanışmak ve mevcut müşterilerimizle ilişkilerimizi derinleştirmeyi amaçlıyoruz.

7 YIL İSTİKRARLI FUAR KATILIMI ve YENİLENEN ÜRÜNLERİYLE AKTAV PLASTİK DUBAI BIG 5’TA

Aktav Akustik / Burcu Altınok - İhrc. Müdürü

Expotim ile Dubai BIG 5 Fuarına, Aktav Akustik, Parmephon markasıyla, 7 yıldır katılımda bulunuyoruz ve yeni ürünlerimizi fuarda sergilemeye çalışıyoruz. 7 yıl istikrarlı katılım ve yeni ürünlerle tanıtımlarımız sayesinde her yıl yeni alıcılarla iş yapma ve daha fazla ihracat yapma fırsatı buluyoruz. Beklentilerimiz yüksek oranda karşılandı. Önümüzdeki fuarlardan beklentimiz aynı mantıkla devam ediyor: Daha çok tanıtım daha çok ihracat…

2016’DA İLK KATILIMINI YAPAN GÜLAL HIRDAVAT, 2017 YILINDA DA DUBAİ BIG 5’I TERCİH ETTİ

Gülal Hırdavat San. ve Tic. AŞ / Cemil Gülen – Dış Ticaret Sorumlusu

Gülal Hırdavat olarak, Dubai Big 5 Fuarına 2016 yılında ilk defa katıldık. 2017’de de katılacağız ve fuar hazırlıklarımız bu yönde devam ediyor. Fuardan beklentimiz anlık satıştan çok kalıcı bir bayilik oluşturmak, bunu gerçekleştirmek için aynı fuara birkaç kez katılmamız gerekmektedir. Bu noktada Dubai BIG 5, Ortadoğu’nun en önemli fuarı olması ve katılımcı/ziyaretçi kalitesinin gayet iyi olması nedeniyle firmamız için olumlu sonuçlar elde ettiğimiz bir organizasyon olmaktadır.

CİDDE BIG 5 SONRASI TUNATEK, 2017 DUBAİ BIG 5’TAKİ YERİNİ DE ALDI

Tunatek Hasır Çelik Makineleri / Kaan Tuna –Firma Sahibi

Tunatek firması olarak geçen yıl Cidde BIG 5 Fuarına katılmıştık. Bu fuardaki potansiyeli firmamız adına değerlendirmemiz sonucu, 2017’de Dubai BIG 5 Fuarına katılma kararı aldık. Hem Cidde BIG 5 Fuarındaki, hem de Orta Doğu pazarındaki potansiyel nedeniyle 2017 yılında düzenlenecek olan Dubai BIG 5 Fuarına katılacağız. Fuara şu anda, ana organizatörün ve Türkiye temsilcisinin yaptığı çalışmaların yanı sıra kendi portföyümüzdeki potansiyel müşterileri davet ederek hazırlanmaktayız.

Gelecek seneki organizasyon hakkında ayrıntılı bilgi için:

Fuar Detayları için tıklayınız.
İletişime geçmek için tıklayınız.