HABERLER

BIG 5 SHOW SAUDI’DE TÜRK YAPI SEKTÖRÜNDEN 3.500’Ü AŞKIN BİREBİR GÖRÜŞME
Suudi Arabistan’da hayata geçecek büyük çaplı inşaat projelerinde kendine yer arayan uluslararası firmaların buluşma merkezi olan BIG 5 Show Saudi, kapılarını 05-08 Mart 2018 tarihleri arasında 8. kez açacak. Körfez bölgesini aşarak tüm dünya ticaretinde rol oynaması nedeniyle BIG 5 Show Saudi’ye 2018 yılında

Suudi Arabistan, İtalya, Almanya, Çin ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin aralarında olduğu 35 ülke, 39’u Türk katılımcılardan oluşan 415 firma ve 15.000 ziyaretçi bekleniyor. Geçtiğimiz yıl BIG 5 Show Saudi’de Türk firmalarının gerçekleştirmiş olduğu 3500’ü aşkın birebir görüşme ise Türk firmalarının global adımları açısından önemli bir gösterge olarak kabul ediliyor.

Türkiye’de yurt dışı fuarcılığın kilometre taşlarından olan Expotim & Ladin Grubu, bugün yapı, enerji, gıda ve tarım, otomotiv, mermer, moda ve tekstil başta olmak üzere 30’ı aşkın uluslararası fuara ev sahipliği yapıyor.

Expotim & Ladin Grubu’nun bugünlerde hazırlıklarını sürdürdüğü fuar organizasyonu ise 05 - 08 Mart 2018 tarihleri arasında Cidde’de düzenlenecek olan BIG 5 Show Saudi. Uluslararası alanda yapı ve yapı malzemeleri sektörünü 8. kez bir araya getirecek olan fuarın, 2025 yılında 96.5 milyar dolarlık hacme ulaşacağı tahmin edilen Suudi yapı sektörüne yönelik olarak, ülkenin 2030 mega projeler konsepti dahilinde hazırlanan büyük çaplı yapı çalışmaları için önemli bir hazırlık aşaması olacağı ve bölge sektörünün yaşadığı teknik ve inovatif zorlukları aşmak adına yeni teknolojilerin, makinelerin, araç ve malzemelerin tanıtıldığı bir organizasyon olarak gerçekleşmesi bekleniyor.

Suudi Arabistan'daki bir diğer ekonomik gelişme ise bütçedeki büyüme oldu. Veliaht Prens Muhammed bin Selman ülke tarihinin en büyük bütçesini açıkladı. Suudi Kralı ''Bu, petrol fiyatlarındaki düşüşe rağmen, krallığın tarihindeki en büyük bütçedir. Gelir payı 783 milyar riyal, gider payı 978 milyar riyal, aradaki bütçe açığı da 195 milyar riyal'' açıklamasını yaptı. 2018 bütçesinde petrol gelirlerinde yüzde 50 oranında azalma olduğuna dikkat çeken kral ile veliaht oğlu, yolsuzlukla mücadele ve fonlardan tasarruf siyasetine devam edeceklerini vurguladı. Suudi medyasına göre devasa bütçe açığı küçülerek 2015'ten beri ilk kez GSYH'nin yüzde 8,9’una düştü.

Bütçe haberlerinin de olumlu olarak yansıdığı BIG 5 Show Saudi Fuarı’na bu yıl Suudi Arabistan, İtalya, Almanya, Çin ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin de aralarında olduğu 35 ülke ve 39’u Türk markalarından oluşan 415 firmanın katılımı bekleniyor. Türkiye’den BIG 5 Show Saudi Fuarı’nda boy gösterecek olan firmalar arasında Assan Panel, E-mak Makina, Hedef Sentetik, GPD Armatür, Arkitech, Inka, Gemadoor, Doğuş Fırça, Arnikon ve As Teknik gibi önemli katılımcılar bulunuyor. Fuara katılan uluslararası markalar arasında ise fuarın altın sponsoru olan GROHE, Sinosteel, Lamitex S.P.A, Framecad, KIMMCO, Ace Crane Systems LLC yer alıyor. Katılımcı markalara ek olarak Saudi BIG 5 Show Fuarı’nın değerini yükselten bir diğer unsur ise bu yıl beklenen ziyaretçi sayısının 15.000 olması.

Birçok yenilikçi teknolojinin ilk kez görücüye çıkacağı, uluslararası lider firmaların en yeni ürün ve hizmetlerinin lansmanlarını gerçekleştireceği BIG 5 Show Saudi, seminer ve atölye çalışmaları gibi etkinliklerle dolu dolu bir fuar programına sahip.

Fuarın Türkiye temsilciliğini üstlenen Expotim & Ladin Grubu İcra Kurulu Üyesi Çağatay Erşahin, “BIG 5 Show Saudi Fuarı için, eğer Dubai fuarımızı sıralamanın dışında tutacak olursak, Orta Doğu yapı sektöründe düzenlenen en geniş katılımlı ve en büyük fuar diyebiliriz” dedi.

Suudi Arabistan ve Körfez bölgelerinde yapı sektörü merkezli ekonomik büyüme modelleri ve bu amaçla gerçekleştirilmesi planlanan mega projeler, bu bölgelerde yapı ve inşaat sektörlerinin hızını ikiye katladığını belirten Çağatay Erşahin, “Özellikle ısıtma-soğutma ve doğal taş gibi alt sektörlerde düzenlediğimiz fuarlarımızda açıkça etkisini gözlemleyebildiğimiz bu durumdan olabildiğince faydalanmak istiyoruz” diye konuştu.

Firma olarak hedefledikleri amaçlardan bahseden Çağatay Erşahin, “Bizim, Expotim olarak, yapmak istediğimiz şey ise; Körfez ve Orta Doğu bölgesinin yapı sektöründe yaşanan bu ivmeyi olabildiğince Türkiye’ye çevirmek… Bunu da BIG 5 Show Saudi gibi etkinliklerde Türk ihracatçı firmaların yer almalarını sağlayarak yapıyoruz ve ilerleyen yıllarda da verdiğimiz hizmet kalitesinden ödün vermeden yapmaya devam edeceğiz” diyerek hedeflerinin altını çizdi.

EDİTÖRE NOTLAR:
Expotim Hakkında: Expotim Uluslararası Fuar Organizasyonları A.Ş. 2003 yılında, fuar organizasyonları konusunda geniş deneyim sahibi profesyoneller tarafından kurulmuştur. Ekonomi Bakanlığı tarafından verilen ‘A’ sınıfı yurt dışında fuar düzenleme yetki belgesiyle Expotim'in şu anda yapı, enerji, gıda-tarım, otomotiv, mermer, moda ve tekstil başta olmak üzere çok farklı sektör grubu fuarları mevcuttur. Uluslararası lider fuar şirketleri olarak; EXPOTİM, kanıtlanmış deneyimi ve sağlam alt yapısıyla yılda 40'ın üzerinde fuar düzenlemektedir.

BIG 5 SHOW Hakkında: BIG 5 SHOW, Suudi Arabistan’ın yanı sıra pek çok farklı ülkede düzenlenmektedir. Bunlar arasında Expotim’in Türkiye temsilcisi olduğu fuarlar ise; The BIG 5 Show East Africa, The BIG 5 Show Construct Indonesia, The BIG 5 Show Dubai, The BIG 5 Heavy, The BIG 5 Show Construct Egypt.

İletişime geçmek için tıklayınız.

Expotim BIG 5 Show Saudi

İHRACATÇININ YURT DIŞI FUAR İŞKENCESİ BİTİYOR
Fuar desteği ödemesini alabilmek için katılımın ispatlanması yeterli olacak. Metrekare başına destek açıklanacak.

Birçok ihracatçının ödemelerde gecikme yaşandığı gerekçesiyle eleştirilerde bulunduğu, Ekonomi Bakanlığı tarafından verilen fuar desteği yeniden yapılandırılıyor. Buna göre fuarlar tek tek ayrılarak her bir fuar için metrekare başına teşvik açıklanacak. Katılımın ispatlanması ödemeyi almak için yeterli olacak.

Öte yandan sektörel tanıtım gruplarının kapatılmasının ardından TİM’in merkezi olarak Türkiye tanıtımını yürütmesine yönelik hazırlıkların son aşamaya geldiği öğrenildi. Ekonomi bakanlığı yetkilileri, TİM tarafından yürütülen mevcut kampanyanın genişletileceğini ve sektörlerin talepleri doğrultusunda, fuar, iş gezisi vb. etkinliklere bir program dahilinde tanıtım desteği verileceği kaydedildi. Toplam itibariyle bakıldığında, tanıtım faaliyetinin sektörel tanıtım gruplarının toplamından daha düşük seviyede oluşacağı, fon toplamaya yönelik mekanizmanın ise henüz kesinleştirilmediği belirtildi.

İhracatçıların fuar katılım desteği kolaylaşıyor
Uzun süredir uygulanan yurt dışı fuar katılım desteğinde, destek tutarlarının tahsilatındaki uzamalar ve teknik detayların fazlalığı şirketlerin şikayetlerine konu oluyordu. Hükümete de iletilen şikayetlerde, destek sisteminin bürokratik tasarımının, en küçük eksikliklerde dahi ödemenin durması anlamına geldiği belirtilmişti.

DÜNYA’nın edindiği bilgilere göre, Ekonomi Bakanlığı fuar destekleri için yeni bir plan üzerinde çalışıyor. Son aşamaya gelen plana göre, Bakanlık önceden destekleyeceği fuarları açıklayacak ve her bir fuar için metrekare destek birimi belirleyecek.

Bu fuarların katılımı, ülkenin Türkiye açısından önemi, sektörel özellikler göz önünde bulundurularak yapılacak. Destek kapsamında katılımcı firmalara, birim fiyat üzerinden metrekare başına bedel hesaplanarak ödenecek. Fuarlarda Ekonomi Bakanlığı’nın gözlemcisi bulunacak. Gözlemci raporuyla, ilave belgeye gerek kalmadan teşvik ödemesi yapılacak.

Tanıtım yeniden yapılandırılıyor
Sektörel tanıtım gruplarının kapatılmasının ardından merkezi tanıtım sistemine yönelik çalışmalar da ilerledi. DÜNYA’nın edindiği bilgilere göre TİM merkezli yeni yapılandırmada, ülke imajına yönelik genel tanıtımın kaynağı artırılacak. Buna sektörel boyut eklenecek. Her bir sektöre yönelik özel kampanyalar düzenlenmeyecek ancak hedef ülkeler, öncelikli ülkelerde sektörlerin sağladığı veriye dayalı olarak özel tanıtımlar yapılabilecek.

Ekonomi Bakanlığı yetkililerine göre benimsenen bu yaklaşıma bağlı olarak TİM tanıtımı nasıl organize edebileceğine yönelik bir çalışma yapacak. Buna bağlı olarak TİM’in sektörel örgütlenme altyapısı kullanılacak. Gerekli görüldüğü durumlarda, sektörel sivil toplum örgütlerinde de temsilcilerle tanıtımların planlanacağı ve bütçelendirileceği bir yapı oluşturulacak.

Sektörel tanıtım grupları, ihracatçı firmalardan yapılan keseneklerle fonlanıyordu. Yeni yapılanmada fon toplamanın nasıl yapılacağına dair kesin karar verilemedi. Ancak yaklaşım olarak her halükarda sektörel tanıtım grupları için yapılan keseneklerden daha düşük seviyede bir kesenek oluşturulması, toplam maliyetin de sektörel grupların toplam maliyetinin altında kalmasının benimsendiği öğrenildi.

Haber sayfasına gitmek için tıklayınız.

İletişime geçmek için tıklayınız.

ORTA DOĞU İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN KALBİ, DUBAİ BİG 5 FUARI YİNE SEKTÖRDE SES GETİRDİ
21-24 Kasım 2016 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde düzenlenen 37. DUBAI BIG 5 Uluslararası Yapı ve Yapı Malzemeleri Fuarı’na 237 Türk firması milli katılım göstermiş ve ürünlerini sergilemişlerdir. Şehrin en önemli fuar alanı olan Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde, düzenlenen fuara dünyanın dört bir yanından toplam 2.400 firma katılmıştır.

Birleşik Arap Emirliklerinin yapı ve inşaat sektöründeki en önemli fuarlarından biri olan DUBAI BIG 5 Uluslararası Yapı ve Yapı Malzemeleri Fuarı’nda başta Türkiye, Çin, İtalya, Birleşik Arap Emirlikleri, Almanya, Suudi Arabistan, İspanya, Fransa, Belçika, Mısır ve Hindistan olmak üzere toplam 62 ülkeden katılan firmalar 4 gün boyunca ürünlerini sergileme fırsatı bulmuşlardır.

Ayrıca 2011 yılından bu yana ülkemizin ve firmalarımızın tanıtımı için üstlendiğimiz The Big 5 Show fuarının en prestijli sponsorluğu olan Platin Sponsorluğu ‘Turkey, Discover the potential’ markasıyla devam ettirmekteyiz. Türkiye ve Türk firmalarının tanıtımını en iyi şekilde yerine getirebilmek adına 2016 yılında gerçekleşen fuarda Platin Türkiye Sponsorluğu reklam paketini bir kez daha ülkemiz adına alıp, ‘Turkey – Discover the Potential’ logomuzu fuarın en önemli yerlerinde sergileyerek ülke tanıtımına katkı sağlamış bulunmaktayız.

Gelecek seneki organizasyon hakkında ayrıntılı bilgi için:

Fuar Detayları için tıklayınız.
İletişime geçmek için tıklayınız.

MIDDLE EAST CONCRETE FUARI’NA 34’Ü TÜRK OLMAK ÜZERE 334 FİRMA KATILIM GÖSTERDİ
21-24 Kasım 2016 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde düzenlenen MIDDLE EAST CONCRETE / PMV LIVE Uluslararası İnşaat Makineleri, Ekipmanları Ve İnşaat Teknolojileri Fuarı’na 34 Türk firması milli katılım göstermiş ve ürünlerini sergilemişlerdir. Şehrin en önemli fuar alanı olan Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde, düzenlenen fuara dünyanın dört bir yanından toplam 334 firma katılmıştır.

Birleşik Arap Emirliklerinin yapı ve inşaat sektöründeki en önemli fuarlarından biri olan MIDDLE EAST CONCRETE / PMV LIVE Uluslararası İnşaat Makineleri, Ekipmanları Ve İnşaat Teknolojileri Fuarı’na başta Türkiye, Çin, İtalya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Almanya olmak üzere toplam 31 ülkeden katılan firmalar 4 gün boyunca ürünlerini sergileme fırsatı bulmuşlardır.

Gelecek seneki organizasyon hakkında ayrıntılı bilgi için:

Fuar Detayları için tıklayınız.
İletişime geçmek için tıklayınız.

MIDDLE EAST STONE FUARI'NI BAŞARIYLA TAMAMLADIK
Uluslarararı taş ve mermer ürünlerinin sergilendiği Middle East Stone 2. Uluslararası Taş, Mermer ve Seramik Kaplamaları Fuarı, Orta Doğu'nun ticaret merkezi Dubai'de, 42'si Türk toplam 241 firmanın katılımıyla gerçekleşmiştir. Orta Doğu'nun tek taş ve seramik fuarına, başta Türkiye, Çin, Birleşik Arap Emirlikleri, İtalya, Portekiz ve Almanya olmak üzere toplam 24 ülkeden katılan firmalar, 4 gün boyunca yeni ürün ve hizmetlerini sergileme, potansiyel müşteri ve ziyaretçilerle buluşma fırsatı yakalamışlardır.

Gelecek seneki organizasyon hakkında ayrıntılı bilgi için:

Fuar Detayları için tıklayınız.
İletişime geçmek için tıklayınız.

KAPI-PENCERE SEKTÖRÜNÜN 50 MİLYAR DOLAR DEĞERİNDEKİ ORTADOĞU PAZARI KAPILARINI SİZ SEKTÖR PROFESYONELLERİNE AÇIYOR !

Uluslararası Kapı, Pencere, Cephe ve Ürünleri 2016 Fuarı, kapı-pencere profilinde bölgesel oyuncu konumundaki Türkiye'yi, uluslararası üreticilerle ve alıcılarla biraraya getirerek Orta Doğu pazarında tanıtmayı amaçlıyor. Kapı Pencere sektörünün dünya çapındaki lider firmalarından Emmegi, Schucco, Elumatec, Hormann'ın katılımcı olarak yer aldığı bu fuarla ilgili tüm detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gelecek seneki organizasyon hakkında ayrıntılı bilgi için:

Fuar Detayları için tıklayınız.
İletişime geçmek için tıklayınız.

TÜRK TEKSTİL SEKTÖRÜ DOĞU AVRUPA PAZARIYLA BU FUARDA BULUŞTU

14 – 17 Şubat 2017 tarihleri arasında Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen 48. TEXTILLEGPROM Uluslararası Tekstil, Konfeksiyon, Yan Sanayi ve Hazır Giyim Fuarı 28'i Türk olmak üzere toplam 433 firmanın katılımıyla gerçekleşmiştir.

‘All – Russian Exhibition Center’ da düzenlenen ve Rusya’nın tekstil, konfeksiyon ve yan sanayi sektörlerindeki en önemli fuarı olan 48. TEXTILLEGPROM Uluslararası Tekstil, Konfeksiyon, Yan Sanayi ve Hazır Giyim Fuarına başta Rusya, Türkiye, Çin, Beyaz Rusya ve Kırgızistan olmak üzere toplam 16 ülkeden katılan firmalar 4 gün boyunca ürünlerini sergileme fırsatı bulmuşlardır.

Fuarda iç giyim, çorap, kumaş, iplik alanlarındaki ürünleriyle dikkat çeken Türk firmaları, ziyaretçilerden gördükleri ilgiden memnun olmakla birlikte, Doğu Avrupa tekstil pazarına girme konusunda kurdukları bağlantılar ve arttırdıkları tecrübeleri ile pazarda büyük avantaj elde etmişlerdir.

İşte 48. TEXTILLEGPROM Fuarına Expotim ile katılan Türk firma yetkililerinin fuarla ilgili görüşleri:

 
RİMSA TEKSTİL

Ali Saçmalı – İhracat Sorumlusu

 
 
M. A. İ Teks Tekstil

Murat Bölük- Kurum Müdürü

 
 
RB Karesi Tekstil

Olcay Kınalıkaya

 

Gelecek seneki organizasyon hakkında ayrıntılı bilgi için:

Fuar Detayları için tıklayınız.
İletişime geçmek için tıklayınız.

TÜRK YAPI SEKTÖRÜ BU YIL YİNE ‘BIG 5 SHOW SAUDI’ FUARINA YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

27 - 30 Mart 2017 Cidde / Suudi Arabistan

27 - 30 Mart 2017 tarihlerinde Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde düzenlenen BIG 5 SHOW SUUDI ARABISTAN – 7. Uluslararası Yapı ve Yapı Malzemeleri Fuarı 39’u Türk olmak üzere 420 firmanın katılımıyla gerçekleşmiştir. Fuar, şehrin en önemli fuar merkezi olan Jeddah Centre For Forums & Events’de düzenlenmiştir.

Suudi Arabistan’ın yapı ve inşaat alanlarındaki en önemli fuarlarından biri olan BIG 5 SHOW SUUDI ARABISTAN – 7. Uluslararası Yapı ve Yapı Malzemeleri Fuarı’na Suudi Arabistan, İtalya, Almanya, Türkiye, Çin, B.A.E başta olmak üzere toplam 32 ülke katılmıştır.

Fuarda inşaat makineleri, mermer, iş makineleri, asfalt plenti ve ekipmanları, mermer, kalıp sistemleri sektörlerindeki ürünleriyle dikkat çeken Türk firmaları ziyaretçilerden büyük ilgi görmekle birlikte, ülke pazarına girme konusunda kurdukları bağlantılar ve arttırdıkları tecrübeleri ile büyük avantaj sağlamışlardır.

İşte 7. BIG 5 SHOW SAUDI Fuarına EXPOTİM ile katılan Türk firma yetkililerinin fuarla ilgili görüşleri:

 

Yakup KAYATAŞ – Genel Müdür – NOVAWOOD

 
 

Turan YİĞİT – Satış Direktörü – SEPA ALÜMİNYUM

 
 

Cemil GÜLEN – Dış Ticaret Yetkilisi - GÜLAL HIRDAVAT

 

Gelecek seneki organizasyon hakkında ayrıntılı bilgi için:

Fuar Detayları için tıklayınız.
İletişime geçmek için tıklayınız.HEM DUBAİ HEM CİDDE’DE PFI MIDDLE EAST FİRMASININ TERCİHİ EXPOTİM

PFI Middle East / Alp Berkman – Satış & Pazarlama Müdürü

Expotim Uluslararası Fuarcılık organizasyonunda, Birleşik Arap Emirlikleri’nde düzenlenen Dubai BIG 5 Fuarına 5 yıldır, Suudi Arabistan’da düzenlenen Cidde BIG 5 Fuarına da 3 yıldan beri katılmaktayız. Zaten aktif olduğumuz alanlardaki müşterilerimizle görüşmek, yıl içerisinde takibimizde olan potansiyel müşteriler ile görüşmek ve yeni potansiyel müşteriler ile tanışmak amacıyla katılım yapıyoruz. İki fuar da, beklentilerimizi fazlasıyla karşılamış durumda. Önümüzdeki fuarlarda mevcut müşterilerimize ek yeni potansiyel müşteriler ile tanışmak ve mevcut müşterilerimizle ilişkilerimizi derinleştirmeyi amaçlıyoruz.

7 YIL İSTİKRARLI FUAR KATILIMI ve YENİLENEN ÜRÜNLERİYLE AKTAV PLASTİK DUBAI BIG 5’TA

Aktav Akustik / Burcu Altınok - İhrc. Müdürü

Expotim ile Dubai BIG 5 Fuarına, Aktav Akustik, Parmephon markasıyla, 7 yıldır katılımda bulunuyoruz ve yeni ürünlerimizi fuarda sergilemeye çalışıyoruz. 7 yıl istikrarlı katılım ve yeni ürünlerle tanıtımlarımız sayesinde her yıl yeni alıcılarla iş yapma ve daha fazla ihracat yapma fırsatı buluyoruz. Beklentilerimiz yüksek oranda karşılandı. Önümüzdeki fuarlardan beklentimiz aynı mantıkla devam ediyor: Daha çok tanıtım daha çok ihracat…

2016’DA İLK KATILIMINI YAPAN GÜLAL HIRDAVAT, 2017 YILINDA DA DUBAİ BIG 5’I TERCİH ETTİ

Gülal Hırdavat San. ve Tic. AŞ / Cemil Gülen – Dış Ticaret Sorumlusu

Gülal Hırdavat olarak, Dubai Big 5 Fuarına 2016 yılında ilk defa katıldık. 2017’de de katılacağız ve fuar hazırlıklarımız bu yönde devam ediyor. Fuardan beklentimiz anlık satıştan çok kalıcı bir bayilik oluşturmak, bunu gerçekleştirmek için aynı fuara birkaç kez katılmamız gerekmektedir. Bu noktada Dubai BIG 5, Ortadoğu’nun en önemli fuarı olması ve katılımcı/ziyaretçi kalitesinin gayet iyi olması nedeniyle firmamız için olumlu sonuçlar elde ettiğimiz bir organizasyon olmaktadır.

CİDDE BIG 5 SONRASI TUNATEK, 2017 DUBAİ BIG 5’TAKİ YERİNİ DE ALDI

Tunatek Hasır Çelik Makineleri / Kaan Tuna –Firma Sahibi

Tunatek firması olarak geçen yıl Cidde BIG 5 Fuarına katılmıştık. Bu fuardaki potansiyeli firmamız adına değerlendirmemiz sonucu, 2017’de Dubai BIG 5 Fuarına katılma kararı aldık. Hem Cidde BIG 5 Fuarındaki, hem de Orta Doğu pazarındaki potansiyel nedeniyle 2017 yılında düzenlenecek olan Dubai BIG 5 Fuarına katılacağız. Fuara şu anda, ana organizatörün ve Türkiye temsilcisinin yaptığı çalışmaların yanı sıra kendi portföyümüzdeki potansiyel müşterileri davet ederek hazırlanmaktayız.

Gelecek seneki organizasyon hakkında ayrıntılı bilgi için:

Fuar Detayları için tıklayınız.
İletişime geçmek için tıklayınız.