ORTADOĞU’NUN EN BÜYÜK YAPI FUARINA GERİ SAYIM BAŞLADI!

Birleşik Arap Emirlikleri'nde düzenlenecek olan bölgenin en önemli yapı fuarı Dubai Big 5' bu yıl, 33. kez düzenleniyor. Yapı sektörünün merakla beklediği fuar, 5-8 Kasım tarihlerinde ziyaret edilebilecek.

2011 yılında Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai emirliğinde düzenlenen The Big 5 Show Uluslararası Yapı ve İnşaat Fuarı'na 177 Türk firması katılmış, fuar toplam 2220 firmanın katılımıyla gerçekleşmişti. Birleşik Arap Emirlikleri'nin en önemli yapı ve inşaat fuarı olan Dubai Big 5'a başta Türkiye, ABD, Suudi Arabistan ve Kuveyt olmak üzere; Çin, Japonya, Irak ve İngiltere de dahil olmak üzere toplam 60 ülkeden katılım olmuş ve katılımcılar, ürünlerini sergileme fırsatı elde etmişti. Türkiye'nin bu fuara sponsor oluşu, ilginin Türk standlarında yoğunlaşmasını sağlamış ve katılımcılar büyük memnuniyetle fuarı tamamlamıştı.

Şehrin en büyük fuar alanı Dubai Ticaret Merkezi'nde düzenlenen fuarı 50.000'den fazla kişi ziyaret ederken, ziyaretçiler sektör hakkındaki bilgilerini arttırarak, yeni iş bağlantıları kurma fırsatını da elde ettiler. Geçtiğimiz sene 42.7763m2lik bir alanda düzenlenen fuar, bu yıl da hem ziyaretçi hem de katılımcı sayısını arttırarak, alanının en önemli fuarı olma özelliğini koruyor.

Yapı, inşaat, panel, mermer, kauçuk ürünler, iş makineleri, prefabrik ve havalandırma gibi geniş bir yelpazede sergilenen ürün grupları ile katılımcı ve ziyaretçi memnuniyetini yüksek tutmaya devam eden Dubai Big 5, 5-8 Kasım 2012 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.