POZNAN FASHION FAIR /POZNAN MODA FUARI

Profesyonel moda tasarımcılarını bir araya getiren 17. POZNAN FASHION Uluslararası Tekstil, Moda, Konfeksiyon Yan Sanayi, Tekstil Makineleri ve Aksesuarları, Hazır Giyim, Deri, Ayakkabı, Kumaş, Triko, Manifatura, Örgü ve İplik Fuarı, bu yıl 19-21 Şubat 2013 tarihlerinde Polonya'dan ve yurtdışından gelecek çok sayıda üretici ve distribütöre ev sahipliği yapacaktır.

Moda sektörünün en son ürünlerinin sergileneceği bu önemli fuara katılım oranı her geçen yıl artış göstermektedir. 27-29 Şubat 2012 tarihlerinde 16. sı gerçekleştirilen Poznan Uluslararası Moda Fuarı 23 ülkeden 540 firmaya ev sahipliği yapmış, yaklaşık 6000 kişi tarafından ziyaret edilmiştir. Poznan Moda, Türk tekstil/ayakkabı/deri/aksesuar/tekstil makine sektörlerinin üreticileri için de önemli bir fuar olarak görülmektedir. Şubat 2012 edisyonuna Türkiye Milli Katılımı 14 Türk firmasıyla gerçekleştirilmiştir. Fuarda kumaş, iplik, çorap ve şapka alanlarındaki ürünleriyle dikkat çeken Türk firmaları ziyaretçilerden büyük ilgi görmekle birlikte, ülke pazarına girme konusunda kurdukları bağlantılar ve arttırdıkları tecrübeleri ile büyük avantaj sağlamışlardır.

Bu yıl düzenlenecek olan Poznan Moda Fuarı'nda dört farklı sergi yer alacaktır:

Gelecek Sezon Giyim ve Aksesuar Sergisi – Sonbahar – Kış 2013
Hızlı Moda Giyim ve Aksesuar Sergisi- İlkbahar- Yaz 2013
BTS Ayakkabı ve Deri Ürünleri Sergisi
Tex-Style Giyim Sanayi Bileşenleri Sergisi

Fuarın kalbinde, podyumda yaratıcılık ve tazelikten zevk alan katılımcı ve genç tasarımcıların gelecek koleksiyonları tanıtılırken, aynı zamanda katılımcıların (üretici, satıcı, tasarımcılar, moda başlatıcıları, blogcular, ve franchise bazında işbirliğiyle ilgilenen) uzmanlık bilgilerini genişletmeleri ve yeni iş bağlantıları kurmaları için fırsat olabilecek seminerler, konferanslar ve toplantılarla çok yönlü bir etkinlik olduğunu kanıtlar niteliktedir.Poznan Uluslararası Moda Fuarı, dünya moda sektörünün en son ürünlerinin sergilendiği ve her yönüyle katılımcı & ziyaretçilerinin beklentilerini karşılayacak önemli bir buluşma noktası konumuna gelmiştir.