YAPI SEKTÖRÜ BU FUARDA BULUŞUYOR!

Expotim Fuarcılık tarafından bu yıl 2.si düzenlenen AddisBuild Yapı Malzemeleri Fuarı, 11-14 Mayıs tarihleri arasında Etiyopya’nın Addis Abbaba kentinde gerçekleşecek.

81 Milyon nüfusu ile Afrika kıtasının en hızlı büyüyen ülkesi Etiyopya, ihracatçılar için büyük yatırım fırsatları sunuyor. Yapı sektörünün önde gelen firmaları 2. AddisBuild’de biraraya gelecek.

İhracat hacmi 1.550 Milyar Dolar olan Etiyopya, aynı zamanda 300 milyonluk bir nüfusa hitap eden Doğu ve Güney Afrika Ülkeleri Ortak Pazarı (COMESA) üyesidir ve Kenya, Sudan, Somali ve Cibuti ile de serbest ticaret anlaşmaları vardır. Türk İşbirliği ve Konaklama İdaresi Başkanlığı TİKA, Afrika’daki ilk temsilciliğini 2005 yılında Addis Abbaba kentinde açmıştır.

Geçtiğimiz yıl düzenlenen AddisBuild 1. Uluslararası Yapı Fuarının katılımcılarımız için oldukça verimli geçmesi ve 12.000 kişilik katılım oranı,
Etiyopya pazarının Türk ihracatçılar için önemli ve değerlendirilmesi gereken bakir bir pazar olduğunun altını çizmiştir.

Bu yıl 2000m2’lik bir alanda düzenlenecek olan fuarda; asfalt makineleri, boru ve boru ekipmanları, güvenlik ürünleri, demir çelik ürünler, çatı ve cephe kaplamaları, mermer, granit, seramik malzemeleri, prefabrik yapı ve aksesuarlarından; ısı, su, ses ve yangın yalıtım teknolojilerine kadar tüm yapı ekipmanlarına ulaşmak mümkün olacak.