Batı Afrika’ya İhracat Fırsatı!

Senegal’in Dakar kentinde 2 yılda bir düzenlenen Expobat Uluslararası Yapı ve Yapı Yapı Malzemeleri fuarı, bu yıl 12 – 15 Nisan tarihleri arasında gerçekleşiyor. Bölgenin ulaşım merkezi olan Dakar Limanı, yatırımcılara önemli ihracat fırsatları sunuyor.

Yapı ve yapı malzemeleri konusunda 3500m2’lik bir alanda hizmet veren fuar, sektörünün en önemli organizasyonlarından biridir. Tüketiminin %85’ini ithal ürünler ile karşılayan Senegal, hem bakir bir pazar, hem de Batı Afrika’nın finans merkezi olması nedeniyle Türk ihracatçılar için çok büyük potansiyel taşıyan bir yatırım alanı olma özelliği gösteriyor. Bu sene 6. düzenlenen Expobat Uluslararası Yapı ve Yapı Malzemeleri Fuarına ülkemizden 21 firma katılacak.

İnşaat malzemeleri ve teknolojilerinden, banyo ve mutfak ekipmanlarına, güvenlik ürünlerinden, yapı kimyasallarına kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olan fuar, 2009 yılında 150 firmanın katılımıyla gerçekleştirilmiş ve 10.000 kişi tarafından ziyaret edilmiştir. Bu yıl da yüksek katılımın beklendiği fuar, Türk ve Senegal’li şirketleri buluşturarak iş ilişkilerini geliştirme olanağı sağlayacak.