HELAL GIDACILAR MALEZYA’DA BULUŞUYOR!

Dünyanın en büyük helal gıda fuarı MIHAS, 6 - 9 Nisan 2011 tarihleri arasında Kuala Lumpur' da bulunan Matrade Kongre ve Sergi sarayında gerçekleşiyor.

Yiyecek ve içecekten kozmetiğe, bitkisel sağlık ürünlerinden, ilaca kadar geniş bir ürün ağına sahip olan fuarda sektörün önemli isimleri bir araya gelirken, Türk helal gıda firmaları da ürünleri ile boy gösterecek.

Helal Gıda, son yılların yükselen trendlerinden biri. İçeriğinde domuz eti ve domuzdan elde edilen yan ürünlere kesinlikle yer verilmeyen helal gıdalar, yalnızca Müslüman toplumlarca değil, helal ürün yemek isteyen milyonlarca kişi tarafından da tercih edilmektedir. Talepteki büyüme ile birlikte helal gıda sektörü her geçen yıl daha da büyümekte ve ürün çeşitliliğini arttırmaktadır. Yıllık helal ürün talebinin 200 milyar USD civarında seyrettiği sektör, bu açıdan günümüz gıda piyasasındaki önemli ve sürekli büyüme kaydeden alanların başında gelmektedir.

Bu önemli pazarın dünya çapında müşterilerle buluşmasını sağlayan MIHAS ise, sektör için büyük önem taşımaktadır. Ayrıca dünya çapında yiyecek-içecek sektörünü kapsayan en büyük organizasyon olan MIHAS, 2004 yılında düzenlenen ilk helal gıda fuarından bu yana, her sene büyüyerek gelişmekte ve üreticiyi 500’ün üzerinde toptancı firma ile buluşturmaktadır.

Geçtiğimiz yıl, 25'ten fazla ülkenin katılımı ile 500'den fazla üretici ve 36.000 ziyaretçinin akın ettiği fuar, bu yıl da adından çok söz ettirecek.