SANAYİ SEKTÖRÜNÜN ZİRVE FUARI 12. TIIE EKİM AYINDA TAHRAN’DA YAPILACAK!

Expotim Fuar Organizasyonları A.Ş.’nin organizasyonu ile Tebriz Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan yapı ve yapı malzemeleri fuarı BuildExpo, 11-15 Mayıs tarihleri arasında kapılarını açıyor! Yapı sektörünün en önemli organizasyonlarından biri olarak kabul edilen fuarın büyük ilgi görmesi bekleniyor. 75 milyonu aşan nüfusu ve yüksek pazar potansiyeliyle Türkiye’nin en önemli ihracat ortaklarından olan İran, bir kez daha BuildExpo Yapı ve Yapı Malzemeleri Fuarına ev sahipliği yapıyor. Düzenlendiği ilk yıldan bu yana, sektör profesyonellerini ve yapı sektörünün tüm bileşenlerini bir araya getiren fuar, 2011 yılında da sektöre ait yenilikleri ziyaretçileri ile paylaşacak. Bu yıl 16.’sı düzenlenecek olan BuildExpo, 2009 yılında 6000 m2’si kapalı olmak üzere toplam 56.000 m2’lik bir alanda düzenlenmiş ve 5 günlük fuar süresince
400.000 kişi tarafından ziyaret edilmişti.

Düzenlendiği ilk yıldan beri sürekli artan ziyaretçi ve katılımcı sayısıyla göz dolduran BuildExpo Yapı ve Yapı Malzemeleri Fuarı’na, 2010 yılında 23 Türk firma katılmış ve yeni iş bağlantıları kurarak büyük potansiyeli olan İran pazarına girme konusunda avantaj sağlamıştı. Bu yıl da Türk firmaların yoğun ilgisi ile karşılaşan fuar, Türk ve yabancı yatırımcılar arasındaki iş ilişkilerini geliştirmeye devam edecek.

Yapı, yapı malzemeleri, ekipmanları ve makineleri ile ilgili olarak düzenlenen en kapsamlı fuarlardan biri olarak kabul BuildExpo, 11-15 Mayıs 2011 tarihleri arasında ziyaret edilebilir.