TEMİZLİK KOKAN BİR FUAR: 18. IRAN DETERGENTS

Temizlik ve Hijyen dünyası, 16-19 Mayıs tarihleri arasında Tahran’da düzenlenecek olan Detergents 18. Uluslararası Deterjan, Temizlik Malzemeleri ve Hijyen Fuarı’nda buluşuyor. Türk temizlik sektörü, Orta Doğu’ya açılıyor.

Yurtdışı fuar organizasyonları alanında sahip olduğu engin deneyim ile Expotim Uluslararası Fuar Organizasyonları A.Ş. tarafından düzenlenen Detergents 18. Uluslararası Deterjan, Temizlik Malzemeleri, Hijyen, Selüloz Ürünleri ve Temizlik Makineleri Fuarı 16 – 19 Mayıs 2010 tarihleri arasında İran’ın Tahran kentinde gerçekleşecek. Temizlik ve hijyen ürünleri ve makineleri ile ilgili çok geniş bir ürün skalasına sahip olan fuar, uluslararası düzeyde ilgi çekerken, Türk katılımcıları da yabancı girişimcilerle biraraya getirecek.

Son 2 yılda Türkiye ve İran arasındaki ihracat hacminin 1 Milyar USD’ yi aşmasıyla İran, yakın ve komşu pazarlara yönelik ihracat stratejisinin en önemli parçalarından biri haline gelmiştir. Türk mallarının itibarı ve imajı da İran genelinde son derece iyi durumdadır. Coğrafi yakınlığın yanı sıra geliştirilen olumlu ilişkiler sebebiyle; sürekli etkileşim halinde bulunulan ülkelerin ticaret merkezi olarak kabul edilen İran temizlik ve hijyen sektörü için oldukça cazip bir pazar oluştururken; hızla gelişen ekonomik gücü, etkin genç nüfusu ve coğrafi konumu ile bölgenin en önemli  ticaret merkezi olma özelliğini koruyor.

Orta Doğu’nun en büyük hijyen fuarı 18. Detergents, 16 – 19 Mayıs tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.