ORTADOĞU’NUN EN BÜYÜK YAPI FUARI CONFAIR’E GERİ SAYIM BAŞLADI!

75 Milyonu aşan nüfusu, yükselen kentleşme oranı ve pazar potansiyeli ile Türkiye’nin en önemli ticaret ortakların olan İran, bu yıl da Confair Uluslararası Yapı Fuarı’na evsahipliği yapacak. 26-29 Temmuz tarihleri arasında İran’ın Tahran kentinde düzenlenecek olan fuarda, yapı sektörünün önemli firmaları ürünleri ile boy gösterecek.

Confair, başarı grafiğini her yıl yükselten ve Türkiye ile İran arasında sürekli yükselen bir grafiğe sahip ticaret ilişkilerini besleyen, inşaat sektörüne yönelik olarak düzenlenen en önemli organizasyonlardan biri olarak kabul görmekte ve “Ortadoğu’nun en büyük fuarı” olarak bilinmektedir. Yapı, yapı makinaları, yapı ekipman ve materyalleri alanlarında geniş bir yelpazeye sahip ürün gruplarının sergileneceği fuar, Türk katılımcılar için İran ile iş ortaklıklarının geliştirilmesi anlamında büyük önem taşımaktadır.

Tahran’da düzenlenen fuar geçtiğimiz sene 51.000 m²’lik bir alanda kurulmuştu ve 35 ülkeden 1313 firmayı ağırlamıştı. Türk katılımcıların yanısıra Çin, Irak, Danimarka, Almanya, İran, Belçika, Afganistan, Hindistan gibi ülkelerin katılımcı olduğu fuarda, bir çok Avrupa ülkesi de ziyaretçi olarak bulunmuştu. Yalnızca 4 gün içerisinde 300.000’den fazla ziyaretçi çeken fuarın, bu sene ziyaretçi sayısını daha da arttırması bekleniyor.  

11. Confair Yapı ve İnşaat Fuarı, 26-29 Temmuz tarihleri arasında Tahran Fuar Merkezi’nde ziyaret edilebilecek.