GENEL TİCARET İÇİN ÖNEMLİ BİR FUAR: TEBRİZTEXPO

Ticaret sektörü için önemli bir organizasyon olan Tebriz Texpo, bu sene kapılarını 4-9 Eylül arasında açıyor.

Bu yıl 19. kez düzenlenecek olan TEXPO  Uluslararası Genel Ticaret Fuarı, önemli ve köklü genel ticaret fuarlarından biri olma özelliğini koruyor. Gördüğü yoğun ilgi ile sağladığı istikrar fuarın başarı grafiğini yükseltirken, genel ticarete dair geniş ürün yelpazesi de Texpo’nun dikkat çeken özellikleri arasında bulunuyor.

Komşu ülkelerle yapılmakta olan ticaret hacmi, genel ticaret değerlerini yükseltirken, ülkeler arasındaki ihracat potansiyelini de genişletmektedir. Bu nedenle Texpo, Türk ihracatçıları açısından önemli ve kaçırılmaması gereken bir fuar olarak değerlendiriliyor.

İran’ın Tebriz kentinde yeralan “Uluslararası Fuar Alanı”nda yaklaşık 10 ülkeden 400’ü aşkın firmanın katılacağı 19. TEXPO, bir önceki sene istatistikleri göz önünde bulundurulduğunda özellikle katılımcı memnuniyeti ve ziyaretçi sayısı ile dikkatleri üzerine çekmektedir. 2010 senesinde düzenlenen 18. Texpo, aralarında Türk firmaların da bulunduğu 12 ülkeden 444 katılımcı ile 50.000 m²’lik bir alanda düzenlenmişti. 700.000’e yakın ziyaretçi çeken fuar, yalnızca yılın önde gelen trendlerini tanıtmakla kalmamış; Türk ihracatçılar için ticaret ilişkilerini geliştirmek açısından da önemli imkanlar sunmuştu.

Bu yıl 19.’su düzenlenecek olan Tebriz Texpo Uluslararası Genel Ticaret Fuarı, 4-9 Eylül 2011 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.