Moda Dünyası İçin Eşzamanlı İki Fuar

Türk Tekstil Sektörü, 15-18 Mart tarihlerinde Rusya ve Kazakistan’da eşzamanlı olarak düzenlenecek olan önemli moda fuarlarında buluşuyor!

İstikrarlı büyümesiyle göz dolduran komşumuz Rusya’nın ikinci büyük kenti St. Petersburg’da düzenlenecek olan 39. Fashion Industry Tekstil ve Moda Fuarı, bu bölgede düzenlenen tek tekstil fuarıdır. Rusya’nın Kuzeybatı bölgesinin tekstil başkenti olma özelliği taşıyan St. Petersburg civarının müşteri potansiyeli 9 milyon olmakla birlikte, yeni yatırımlar için de çok önemli bir pazar olduğu bilinmektedir.

Fuarın 2011 organizasyonu, 12 ülkeden 257 katılımcıya ürünlerini ziyaretçilerle buluşturma fırsatı vermiştir. Türk yatırımcıları St. Petersburg pazarı ile buluşturacak olan fuar, 15-18 Mart tarihleri arasında Farexpo fuar merkezinde ziyaret edilebilecek.

Aynı tarihlerde tekstil dünyası için bir başka önemli pazar olan Kazakistan’ın Almaata kenti; Fashion Central Asia Fuarı’na evsahipliği yapıyor olacak. Bu yıl 9.su düzenlenecek olan fuar, sunduğu pazar olanaklarıyla yatırımcılar açısından her yıl daha fazla katılımcıya ulaşmaktadır. Fuara Türkiye’nin yanı sıra Kazakistan, Kırgızistan, Amerika, BAE, Fransa ve Rusya gibi bir çok ülkeden katılım olmaktadır.

Geçtiğimiz sene, toplam 19 ülkeden 20.000’e yakın ziyaretçi çeken fuara bu yıl da yüksek oranda ziyaretçi katılımı bekleniyor.

9. Fashion Central Asia fuarı, 15-18 Mart tarihlerinde Atakent Fuar Merkezi’nde ziyaret edilebilecek.